В Європейському Союзі заявили, що готові комплексно підтримати Україну у врегулюванні пожеж у зоні відчуження (Відео)

фото: ДСНС
фото: ДСНС

Це пов’язано із масштабними пожежами у Чорнобильській зоні та у двох лісництвах Житомирської області, із наслідками яких пожежники продовжують боротися і сьогодні.

“У Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення підрозділами ДСНС надається допомога Держагентству з управління зоною відчуження у гасінні пожеж на території Корогодського, Луб’янського, Паришівського, Дитятківського та Денисовицького лісництв”, — йдеться у повідомленні Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Згідно з ним, основні зусилля спрямовані на локалізацію 3 осередків — с. Розсоха, с. Крива Гора та с. Рудьки – с. Буряківка, а також тління пеньків, залишків деревини та одного торф’янику в осередках пройдених вогнем, інформує Суспільне

Зазначається, що для облаштування протипожежних розривів залучено важку інженерну техніку ДСНС та додатково 8 шляхопрокладачів Збройних Сил України. Інженерною технікою створено 515 км мінералізованих смуг. До гасіння залучено 1 343 осіб та 299 одиниць техніки, з них від рятувальник — 1 201 особа та 248 одиниць техніки, у тому числі 3 вертольоти ДСНС, якими 20 квітня здійснено 189 скидів — 378 т води.

Крім того, рятувальники допомагають працівникам Виступовицького лісництва та Словечанського лісового господарства гасити окремі осередки тління трав’яного настилу, пеньків та деревини. До гасіння залучено 1077 осіб та 157 одиниць техніки, з них від рятувальників — 176 осіб та 41 одиниця техніки.

Як повідомляє ДСНС Житормирської області, рятувальники також допомагають працівникам лісгоспів на території 2 лісових господарств (ДП "Овруцьке ЛГ", "Овруцьке СЛГ", "Словечанське ЛГ" та "Словечанський лісгосп АПК") гасити окремі осередки тління трав'яного настилу, пеньків та деревини. Залишаються два нелокалізованих осередки горіння (№ 1  ДП Овруцький спец. ЛГ Виступовицьке лісництво поблизу сіл Жолудівка та Журба; № 2 Словечанське ЛГ Нагорянське лісництво поблизу сіл Острови та Мацьки), на яких зосереджені основні сили та засоби.

фото: Суспільне
фото: Суспільне

На інших осередках продовжують гасити пожежу всередині локалізованих ділянок. До цього залучено 1069 осіб та 155 одиниць техніки, з них від ДСНС 176 осіб та 41 одиниця техніки.

Тим часом посол України в ЄС і Бельгії Микола Точицький повідомив про готовність Європейського Союзу комплексно підтримати Україну у врегулюванні пожеж у Чорнобильській зоні.

"Під час нашої розмови Єврокомісар з питань кризового менеджменту Янез Ленарчич запевнив, що ЄС готовий надати комплексну підтримку Україні у врегулюванні ситуації з пожежами в Чорнобильській зоні. Високо цінуємо готовність друзів з ЄС допомагати Україні", — написав Точицький у Twitter.

Дивіться відео MNS GOV.UA: