
Це пов’язано із масштабними пожежами у Чорнобильській зоні та у двох лісництвах Житомирської області, із наслідками яких пожежники продовжують боротися і сьогодні.
“У Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення підрозділами ДСНС надається допомога Держагентству з управління зоною відчуження у гасінні пожеж на території Корогодського, Луб’янського, Паришівського, Дитятківського та Денисовицького лісництв”, — йдеться у повідомленні Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Згідно з ним, основні зусилля спрямовані на локалізацію 3 осередків — с. Розсоха, с. Крива Гора та с. Рудьки – с. Буряківка, а також тління пеньків, залишків деревини та одного торф’янику в осередках пройдених вогнем, інформує Суспільне
Зазначається, що для облаштування протипожежних розривів залучено важку інженерну техніку ДСНС та додатково 8 шляхопрокладачів Збройних Сил України. Інженерною технікою створено 515 км мінералізованих смуг. До гасіння залучено 1 343 осіб та 299 одиниць техніки, з них від рятувальник — 1 201 особа та 248 одиниць техніки, у тому числі 3 вертольоти ДСНС, якими 20 квітня здійснено 189 скидів — 378 т води.
Крім того, рятувальники допомагають працівникам Виступовицького лісництва та Словечанського лісового господарства гасити окремі осередки тління трав’яного настилу, пеньків та деревини. До гасіння залучено 1077 осіб та 157 одиниць техніки, з них від рятувальників — 176 осіб та 41 одиниця техніки.
Як повідомляє ДСНС Житормирської області, рятувальники також допомагають працівникам лісгоспів на території 2 лісових господарств (ДП "Овруцьке ЛГ", "Овруцьке СЛГ", "Словечанське ЛГ" та "Словечанський лісгосп АПК") гасити окремі осередки тління трав'яного настилу, пеньків та деревини. Залишаються два нелокалізованих осередки горіння (№ 1 ДП Овруцький спец. ЛГ Виступовицьке лісництво поблизу сіл Жолудівка та Журба; № 2 Словечанське ЛГ Нагорянське лісництво поблизу сіл Острови та Мацьки), на яких зосереджені основні сили та засоби.

На інших осередках продовжують гасити пожежу всередині локалізованих ділянок. До цього залучено 1069 осіб та 155 одиниць техніки, з них від ДСНС 176 осіб та 41 одиниця техніки.
Тим часом посол України в ЄС і Бельгії Микола Точицький повідомив про готовність Європейського Союзу комплексно підтримати Україну у врегулюванні пожеж у Чорнобильській зоні.
"Під час нашої розмови Єврокомісар з питань кризового менеджменту Янез Ленарчич запевнив, що ЄС готовий надати комплексну підтримку Україні у врегулюванні ситуації з пожежами в Чорнобильській зоні. Високо цінуємо готовність друзів з ЄС допомагати Україні", — написав Точицький у Twitter.
Дивіться відео MNS GOV.UA: