В “ДНР” розповіли, як просувається справа із затопленою радіоактивною шахтою

shahta_w_462x232

Окупаційна влада стверджує, що на радіаційній шахті “Юнком” показники радіоактивності не відрізняються від радіаційного фону в Єнакієвому, а вони в два-три рази нижче нормативних.

Як повідомляє підконтрольний “ДНР” сайт, заміри проводила спеціальна комісія за наказом ватажка Олександра Захарченка, передає Depo.Донбас.

“Дані лабораторних аналізів і безпосередні виміри радіоактивності атмосфери в гірничих виробках, шахтної води і осаду мулистих частинок на всьому шляху скидання, аж до впадання її в річку Кринка, не відрізняються від радіаційного фону в Єнакієвому, більш того, вони в два-три рази нижче нормативних 50 мкР / год, а концентрація розчинних у воді біологічно небезпечних радіонуклідів – стронцію-90 і цезію-137 – в 100 000, а тритію – в 100 разів менше, ніж допустимо для питної води”, – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що запрошені фахівці провели нараду в кабінеті головного інженера шахти “Юний Комунар”.

"Вони розвіяли міф про те, що склоподібна капсула, що утворилася після вибуху, знаходиться в сухий консервації, повідомили, що вже не один рік "Кліваж" омивається шахтними водами, які виходять на поверхню і не несуть в собі підвищеного гамма-фону, надали підтверджуючі документи", - йдеться у повідомленні.

Після наради комісія розділилася на дві групи, одна з них обстежила поверхню підприємства, водовідливної комплекс, скидання води, прудоотстойники, інша спустилася в шахту на обрії 826 і 936 метрів для радіаційних вимірів атмосфери і води безпосередньо у бетонних перемичок, огороджувальних місце ядерного вибуху.

"Результат досліджень обох груп більш ніж позитивний - аналіз проб показав, що концентрація радіонуклідів значно нижче допустимої норми", - стверджує влада "ДНР".