В АТО на сході беруть участь 860 жителів Тернопілля, поранило трьох (Відео)

P6160008-nЗагалом 860 жителів Тернопілля беруть участь в Антитерористичній операції (АТО) в складі різних відомств в Луганській та Донецькій областях.

Читайте також. “Останні три роки Тернопільську область свідомо руйнували”, – голова ОДА Олег Сиротюк (Відео)

Усі – живі, повідомив голова обладміністрації Олег Сиротюк 16 червня. Є серед вояків лише троє поранених.

–  Доброю новиною для нас є те, що за час АТО ніхто з наших не загинув, – каже голова ОДА. – Ми сумуємо з приводу загибелі військових з інших областей і співчуваємо їхнім родинам. У нас є лише двоє поранених працівників міліції та виходець Підволочиського району, який служив у прикордонних військах. Постраждав під Маріуполем.

Наразі, за словами пана Сиротюка, того солдата лікують. Його стан - оптимістичний.

- Система охорони здоров'я зробить все для того, щоб він міг швидко повернутися до нормального життя, - додає «губернатор». – Ще раз кажу, що для нас дуже важливо, що ніхто з нашої області не загинув.

Пан Сиротюк нагадав, завершується формування територіального батальйону оборони Тернопілля. Наразі ще бракує 60 чоловік до повного особового складу.

- Батальйон уже пройшов злагодження на навчаннях у Львівській області, у Золочеві, - додає він. -  Хлопці пройшли військову підготовку, вчилися стрільби. Ми розуміємо, що зараз є дуже важливо, щоб ті хлопці, які зголосилися, були професійно навчені і у випадку виконання професійних завдань були до всього підготовлені.

Читайте також. Допомогти воякам тернополяни можуть у різний спосіб: кинути гроші у скриньку чи принести продукти у штаб (Відео)

Рішенням сесії облради (вона запланована на 17 червня – прим.) батальйон територіальної оборони повинен отримати мільйон гривень на оснащення. Однак виділення та реалізація цих коштів, як каже Олег Сиротюк, стикається з низкою законодавчих перепон. Тож досі не вдається купити для вояків системи захисту чи інше. Крім того, через рахунки , відкрити Червоним Хрестом вдалося зібрати ще понад 600 тис. грн для військових. Ці гроші також підуть на потреби військових.

Допомагати армії голова обладміністрації обіцяє і надалі. За нагоди він заперечив інформацію про те, що у Тернополі – проти відновлення військової частини. Навпаки, відроджувати її планують, але можуть змінити формат. Наразі із цим визначаються.