“Дуже небезпечний прецедент”, – Разумков сказав, чи повернеться делегація України в сесійну залу ПАРЄ

ф1Передумов повернення української делегації у сесійну залу Парламентської асамблеї Ради Європи, поки немає, оскільки ПАРЄ повернула туди Росію.

Про це заявив  Голова Верховної ради України Дмитро Разумков в інтерв’ю програмі “Факти тижня” на “ICTV”.

“Сьогодні це дуже небезпечний прецедент. Повернули російську делегацію фактично без виконання умов, семи резолюцій, які були застосовані щодо неї. Тому якщо і далі будуть такі прецеденти, то це призведе до серйозного дисбалансу в Раді Європи і взагалі в європейській спільноті”, – сказав Разумков.

Читайте також: Разумков сказав про «червоні лінії» в новому законі про особливий статус Донбасу (Інтерв’ю)

Спікер Верховної ради України зазначив, що в кінці жовтня у Страсбурзі в ході Європейської конференція голів національних парламентів 47-ми країн-членів Ради Європи спілкувався як з тими, хто підтримує повернення РФ у ПАРЄ, так і з тими, хто підтримав протест України.

"Є і ті представники різних країн, які пропонують повернутися українській делегації. Я казав, що це рішення буде ухвалюватися в стінах парламенту. Але я вважаю, що позиція української делегації була в той час абсолютно коректною і правильною... Наразі я не бачу передумов для зміни того рішення, яке було", - наголосив Дмитро Разумков.

Читайте також: Україна пішла на рішучий крок через повернення Росії у Раду Європи і відмовилась від участі в осінній сесії ПАРЄ

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», 26 червня цього року Парламентська асамблея Ради Європи погодилася повернути російську делегацію без санкцій, незважаючи на порушення принципів Ради Європи.

Читайте також: Україна і ще 6 країн покинули засідання ПАРЄ на знак протесту проти повернення Росії (Відео)

Українська делегація на знак протесту покинула сесійну залу ПАРЄ і її підтримали інші країни. Делегації 7-ми держав-членів Ради Європи в ПАРЄ оголосили про спільні дії на знак протесту проти безумовного повернення Росії.

Читайте також: Став відомий мотив демаршу України у ПАРЄ, сесія якої стартує сьогодні у Страсбурзі

У вересні Верховна рада сформувала новий склад української делегації в ПАРЄ і 23 вересня вже новий склад української делегації ухвалив заяву про відмову від участі в найближчій сесії ПАРЄ, що почалась у кінці вересня.