Уже 83 справи: жителі Тернопілля масово брешуть, щоб отримати соцвиплати

compЖителі Тернопільщини досить часто зловживають соціальними виплатами, повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в області.

Так, цілий ряд кримінальних правопорушень, пов’язаних із шахрайським заволодінням коштами державного та місцевого бюджетів, які виділені та призначені для соціальних виплат як малозабезпеченим сім’ям, пільговим категоріям громадян і безробітним, упродовж 10 місяців 2014 р. виявили працівники підрозділів Державної служби боротьби з економічною злочинністю в області.

Читайте також. Козова: підприємство хотіло «зекономити» майже 60 тис. грн, але прокуратура не дала

– Такі правопорушення, – каже начальник УДСБЕЗ Василь Мокрицький, – зафіксовані практично у всіх районах Тернопільської області.

Зазвичай правопорушники з метою призначення їм соціальної допомоги подають до державних органів влади ряд документів, у яких свідомо зазначають або приховують інформацію про соціальний стан (відомості щодо наявності рухомого та нерухомого майна, розмір одержаних доходів тощо). На підставі таких документів компетентні органи призначають виплати в якості соціальної допомоги.

Крім того, мають місце факти незаконного призначення та виплати допомог особам (опікунам), що доглядають за одинокими та престарілими громадянами, які формально виконують взяті на себе зобов’язання, а в окремих випадках взагалі перебувають за межами території нашої держави.

Читайте також. День незалежності Польщі – святкування по-тернопільськи (Відео)

Відповідальність за такі вчинки передбачена ст. 190 Кримінального кодексу України.

Від початку 2014 року працівники служби викрили 99 злочинів такої категорії. У результаті здійснення досудового розслідування у 83 кримінальних провадженнях особам оголосили повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 190 КК України. Причому 89 кримінальних проваджень скерували до суду для розгляду.

Загальна сума встановлених на момент початку досудового розслідування збитків становить близько 2,1 мільйона гривень. За кримінальними провадженнями, спрямованими до суду, забезпечили відшкодування збитків на суму понад 500 тисяч гривень.

Софія Левицька