“Узалежнення – досвід, який дається Богом, щоб змінити нас”, – отець Василь Сліпчук (Відео)

книгаВийшла друком “Хресна дорога за зцілення узалежнених”. Кожна стація виражає симптоми та слабкості залежної людини і допомагає їй стати в правді перед собою та перед Богом, кажуть тернопільські священики.

Кожна хресна дорога спонукає людей пережити терпіння Христа, переосмислити якою дорогою ціною куплене людське спасіння.

Читайте також. Зарваниця: на прощі у Марійському центрі чекають освітян Тернопілля

У Хресній дорозі за зцілення узалежнених йдеться про терпіння Ісуса під час хресного шляху. Автор тексту – сестра Альойзія Рондяк – поєднала кожну стацію Хресної дороги з відповідним проханням про визволення людей, які потрапили у пастку узалежнення, а також і за тих, які живуть із узалежненими – близьких і родичів. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

- Ця Хресна дорога вчить, як ці страждання, що є великим тягарем, можна разом з Христом нести і Христос може їх трансформувати в благодать. Є люди, які сприймають вірою ці терпіння узалежнення своїх рідних, навіть дають свідчення, що, якби не ці узалежнення, якби не ці страждання, вони  залишилися б далеко від Бога. Ці страждання, ці терпіння змусили їх шукати допомоги в Бога, вони ревніше почали молитися, більше шукати Бога і через ці терпіння прийшли справді до Бога, – розповідає священик УГКЦ отець Василь Сліпчук.

Читайте також. Копія Чудотворної ікони повернулася в рідне село художника через… 300 років (Фото)

Багато людей через зміну свого ставлення до узалежнення рідних допомагають їм позбутися залежності. Хресна дорога в цьому допомагає, наголошує отець.

- Вона допоможе конкретне страждання людини побачити у світлі віри, у світлі прикладу Христа і навчитися від Христа все так переносити, як Бог цього хоче. Бо віримо, що без Божої волі нічого не стається, і те, що Бог допускає цей досвід страждання людського, то для чогось він є. Цей тяжкий досвід дається для того, щоб змінити нас. Якщо з Богом це сприйняти, в покорі, з молитвою, то справді цей прикрий і дуже тяжкий досвід може людину змінити на позитив, – каже священик.

Довідково. У кінці Хресної дороги моляться за ласку покаяння та навернення до Бога усіх узалежнених людей, за родини, які потерпають від узалежнення, щоб у їхніх домівках був мир спокій і злагода.