Ув’язнених на Тернопіллі використовували як безкоштовних робітників (Відео)

P4180017-nЗасуджених, які відбували покарання в одній з колоній на Тернопільщині, використовували незаконно – як робочу силу.

Читайте також. Перший заступник прокурора області – Василь Шаравара

Прокуратура області розслідує факти перевищення владних повноважень службовими особами цієї колонії, повідомив під час брифінгу 18 квітня прокурор області Юрій Гулкевич. Назву установи він не вказав, але категорично заперечив, що йдеться про Копичинецьку колонію.

– Упродовж серпня минулого року до березня цього року службові особи виправної колонії на підставі усних домовленостей з окремими посадовими особами цієї установи та фізичними особами залучали засуджених до виконання будівельних та сільськогосподарських робіт за межами колонії, – розповідає він. – Прокуратура задокументувала дев’ять фактів незаконного залучення ув’язнених до праці, в окремих випадках – без організації належного нагляду за ними.

Щоразу на роботи вивозили чотири-шести чоловік, додає прокурор. Використовували як безкоштовних працівників. Наприклад, змушували прибирати у саду. За даним фактом розпочали кримінальне провадження за перевищення влади та службових повноважень.

Читайте також. Прокуратурі під час погромів завдали збитків на мільйон (Відео)

До речі, розповів прокурор і про те, що його підлеглі здійснюють процесуальне керівництво у низці кримінальних провадженнях за фактами вчинення посадовими особами органів влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій кримінальних правопорушень у бюджетній, природоохоронній та земельній сферах, внаслідок яких шкода інтересам держави та територіальним громадам сягає від сотні тисяч до мільйонів гривень.

Втішений Юрій Гулкевич тим, що проявів сепаратизму та порушень, пов’язаних із акціями проти суверенітету України на Тернопіллі немає.