У Путіна є два сценарії великої війни з Україною – український генерал

Ігор Гуськов Фото – “Радіо Свобода”

Президент Росії Володимир Путін може почати повномасштабну війну проти України за одним із двох сценаріїв. Перший передбачає окупацію нових українських територій, другий – точкові удари по Україні.

Про це генерал-майор СБУ в запасі, військовий експерт Ігор Гуськов заявив в ефірі телеканалу “Україна 24“.

“Фактично, йдеться про два сценарії. Сценарій перший – це захоплення території, яке вимагає введення військ, бронетехніки, живої сили. Другий сценарій – коли про захоплення території не йдеться, а йдеться про тиск на керівництво України, на народ України і, звичайно, – на західних партнерів. Того досвіду, якого Росія набула за кілька років застосування у Сирії військово-космічних сил як окремого роду Збройних сил, цілком достатньо, щоб виконати друге завдання. І найменше воно залежить в цьому випадку від погоди. Наноситимуться ракетно-бомбові удари, артилерія, буде застосовуватися авіація. Застосування живої сили – це питання другого ешелону. Насамперед досягатиметься поставлене завдання через застосування авіації, артилерії та систем ракетного озброєння”, – пояснив Ігор Гуськов.

Генерал-майор запасу вважає, що в разі рішення Кремля про новий військовий наступ на Україну Путін обере саме другий варіант вторгнення.

"Виходячи з ситуації, що складається сьогодні, ми більше схиляємося, що йдеться про другий сценарій - так званий "примус до миру", улюблений термін Путіна, примус до виконання його умов. Для цього застосування великих угруповань живої сили має другорядне значення", - сказав військовий експерт Ігор Гуськов.