Жданов назвав два шляхи виходу України з “глухого кута”, в який РФ загнала переговори про Донбас

Україна взяла на себе надто багато зобов’язань на переговорах щодо Донбасу, тому Путіну вдалося загнати переговорний процес у глухий кут. З нього є два виходи, та лише один влаштує Україну.

Про це заявив військовий експерт Олег Жданов в ефірі каналу “Україна 24“.

“Російська Федерація загнала в глухий кут наше керівництво в тому сенсі, що для проведення паризького саміту і на самому саміті Україна взяла дуже багато на себе зобов’язань… Тепер президент Росії чітко висловився на своїй пресконференції, що тільки політичні кроки з боку України можуть зрушити з місця вирішення будь-яких питань у Мінську або в нормандському форматі”, – сказав Жданов.

Він пояснив, що Мінські домовленості в тому порядку, в якому вимагає їх виконання Росія, – “це шлях до федералізації України й перехід нас як держави під вплив РФ”.

“У “Мінську” чорним по білому написано: особливий статус на постійній основі, закріплений у Конституції України. Це на сьогодні не сприймається суспільством в Україні. Влада пообіцяла один із кроків для виконання – імплементувати формулу Штайнмаєра в законодавство України, що теж не сприймається нашим суспільством. Тому в цьому сенсі глухий кут – влада наобіцяла, але виконати ці обіцянки вона неспроможна”, – пояснив військовий експерт.

На думку Жданова, виходів із цього глухого переговорного кута два, та лише один із них влаштує Україну.

“Виходів два, безвихідних ситуацій не буває. Перший – ми капітулюємо перед Росією і виконуємо Мінські домовленості як вони прописані, що не сприймається суспільством і є неможливим сьогодні. Другий – зміна Мінських домовленостей. Про це теж казав російський президент, що це неможливо, але в нас іншого виходу немає. Ми повинні заявити себе як суверенна держава і висунути свої суверенні вимоги”, – наголосив Олег Жданов.

Читайте також: “Ми повинні отримати відповідь”, – Єрмак про підсумки переговорів “нормандської четвірки”(Відео)

Як повідомляла ІА “7 Днів-Україна”, переговори 12 січня в Берліні на рівні політичних радників глав держав “Нормандської четвірки” відбулися з єдиним конкретним рішенням – продовжити ці переговори 22 січня.

Читайте також: Жданов назвав наступний крок України для звільнення Донбасу від російської окупації

Раніше Олег Жданов заявляв, що Україна має на міжнародному рівні добитись визнання Росії як сторони військового конфлікту на Донбасі.