Турчинов сказав, коли ЗСУ візьме на озброєння новий ракетний комплекс “Вільха” та крилаті ракети

Під час випробувань крилатої ракети "Нептун", Фото - сайт Олександра Ткрчинова
Під час випробувань крилатої ракети “Нептун”, Фото – сайт Олександра Турчинова

До літа 2019-го року українська армія матиме на озброєнні новий ракетний комплекс “Вільха”, що кращий за “Смерч”, і нові крилаті ракети дальністю до 300 км. Про це сьогодні на брифінгу заявив секретар Ради нацбезпеки та оборони України.

Олександр Турчинов констатував, що обидві розробки підприємств українського оборонпрому успішно пройшли перші випробування на полігонах, а після державних випробувань надійдуть на озброєння ЗСУ.

Читайте також: Всі складники відчизняні: військовий експерт розповів про «родзинки» нової української ракети

“Що стосується “Вільхи”, – вона унікальна. Ми уже очікуємо у березні державні випробування і початок серійного виробництва. Уже величезний запит на цю ракету і за кордоном. Але в першу чергу, безумовно, – забезпечити потужною зброєю нашу армію”, – заявив Турчинов.

Читайте також: Українські військові випробували зброю, що в рази перевершує за якістю російську (Відео)

Нова ж крилата ракета “Нептун” вітчизняного виробництва виключно з українських комплектуючих з’явиться в бійців ЗСУ трохи пізніше, оскільки вона щойно цього тижня пройшла льотні випробовування.

Читайте також: «Гарно спрацювала»: Україна успішно випробувала першу крилату ракету власного виробництва (Відео)

“На жаль, після тотального роззброєння, яке відбулось після підписання Будапештського меморандуму, було або знищено, або передано Російській Федерації всі крилаті ракети, які були в українській армії. У нас не лишилось жодної крилатої ракети. Тому це були важливі для нас випробування. Сподіваюсь, наприкінці року чи на початку наступного року ми уже будемо проводити державні випробування і взяття на озброєння”, – сказав секретар РНБО України.