Уся Держдума Росії нелегітимна – парламент України прийняв таке рішення через Крим

ВР-прапор над куполомОскільки Росія ігнорувала застереження України, країн-членів ЄС, США та інших країн, Верховна Рада вирішила застереження перенести в юридичну площину.

Відтак через проведення виборів до парламенту Росії на території, анексованої в України, ВР прийняла постанову, якою визнала вибори Держдуми, як і весь її новобраний склад, – нелегітимними. Таке рішення підтримали 264 народних депутати.

Читайте також: Якщо РФ проведе вибори в Криму, Держдума не має шансів бути легітимною — Магера все пояснив цифрами

У тексті Верховна Рада постановляє “не визнавати легітимність виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання, їх результатів та юридичних наслідків, та відповідно, складу, повноважень, актів та рішень Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання”.

Читайте також:Порошенко звернувся до країн Євросоюзу щодо виборів в окупованому Криму

Водночас парламент звертається до Ради Безпеки і Генеральної Асамблеї ООН, парламентів іноземних держав, парламентських асамблей та міжнародних організацій із закликом не визнавати легитимність виборів до Держдуми РФ сьомого скликання та відповідно, її складу, повноважень, актів та рішень.

Читайте також:США дали Росії «останнє китайське попередження» через Крим

Нагадаємо, 18 вересня РФ таки провела вибори в анексованому Криму.

Читайте також:Євросоюз вслід за США застеріг Росію від політичної діяльності в Криму

Загалом явка на цих виборах була найнижчою в історії виборів у Росії. В їх ході буличисленні фальсифікації ще ан етапі голосування – самі члени дільничних виборчих комісій вкидали бюлетені сотнями.

Читайте також:Євросоюз оприлюднив заяву стосовно виборів до Держдуми в окупованому Криму