“Усі зрозуміли, що дифірамби про райдужне майбутнє закінчилися”, – голова облради Василь Хомінець (Відео)

P6170036-nОкрім обговорених президією облради понад 40 питань, депутати Тернопільської облради сьогодні, 17 червня, включили до порядку денного ще ряд і змінили їх черговість.

Читайте також. Тернопільська облрада просить ввести на Луганщині та Донеччині воєнний стан (Відео)

Попрацювати вдалося швидко та ефективно, попри два пікети, які відбулися під стінами «білого дому». Про кожен із них ми розповімо читачам «7 Днів-Україна» – окремо.

Розпочалася 50 сесія обласної ради врученням грамоти Верховної Ради України депутату облради Євгену Дутці. Годинник Верховної Ради отримав нашоукраїнець Володимир Чубатий. Але він сказав, що від Володимира Рибака (а саме цей голова ВР ще підписував рішення про нагородження – прим.) нічого не братиме. Навіть напише письмову відмову від подарунка.

Коли перейшли до питання “Про стан соціально-економічного розвитку області”, доповідала Галина Воляник – керівник департаменту економічного розвитку ОДА. Вона озвучила результати аудиту, який замовило нинішнє керівництво адміністрації. Тож інформувала депутатів про відставання краю від сусідів і диспропорції в розвитку різних районів.

– Валовий продукт на селі зріс на 2%. Торік показники були кращими, – каже вона. – Потрібен прорив у сфері інвестицій, інакше, вивести Тернопілля на вищий економічний рівень не вдасться. Наявні кошти слід спрямовувати на ключові напрямки. Наприклад, на ремонт доріг.

Читайте також. Тимчасово погасили конфлікт: лише облавтодор отримає гроші з обласного бюджету на ремонт доріг (Відео)

Щодо всіх показників, які вона називала, Тернопілля опинялося на 25-27 місцях у всіх порівняльних таблицях, а розмір середньої зарплати у нас і так давно – найнижчий в Україні.

– Давайте коротше, будь ласка, бо тільки нещодавно ви нас переконували, що у тому, що область процвітає,  – не витримав голова облради Василь Хомінець. – Ми вже всі зрозуміли, що дифірамби про райдужне майбутнє закінчилися…

Депутати, звісно ж, взяли до уваги інформацію про складну соціально-економічну ситуацію в краї. Відтак голова облради закликав усіх своїх колег і працівників ОДА спільно працювати з метою швидкого виходу із кризи.

Читайте також. “Останні три роки Тернопільську область свідомо руйнували”, – голова ОДА Олег Сиротюк (Відео)

– Це – правильний діагноз, дай Боже, щоб ми вилікувалися, – підсумував Василь Хомінець.

Депутатський корпус проголосував рішення “Про затвердження  порядку використання  надходжень від збору за першу реєстрацію транспортного  засобу”. Очільник облради дав протокольне доручення звернутися до правоохоронних органів щодо ретельного нагляду за освоєнням цих коштів, адже вони дістануться монополістові – Тернопільському облавтодору.

Проголосували більшістю «за» і питання “Про розподіл надходжень до обласного бюджету від збору за першу реєстрацію транспортного  засобу  у 2014 році”, “Про затвердження переліку об’єктів  будівництва, реконструкції , ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць  і доріг комунальної  власності у населених пунктах, видатки на які будуть проводити за рахунок  залишку коштів обласного бюджету від збору за першу реєстрацію транспортного  засобу станом на 01 січня 2014 року” тощо.

Сесія також затвердила договір про міжбюджетний трансферт на 2014 рік. Наша область дасть мільйон, а Львівська приблизно у п’ять разів більше на ремонт траси «Тернопіль-Львів».