Усі укриття та сховища в Тернополі можуть вмістити майже 30 тисяч людей (Відео)

сховищеЗагалом 36 протирадіаційних укриттів і 55 сховищ є у Тернополі. Усі – далеко не в ідеальному стані.

За останніх 20 років до них ніхто й не заглядав. Проте вони готові приймати людей, дати необхідний захист, запевняють в Тернопільській міськраді. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Читайте також. Для кожної надзвичайної ситуації у Тернополі – інший варіант повідомлення

Усі укриття та сховища в Тернополі можуть одночасно вмістити майже 30 тисяч людей. Утім, сховища знаходяться на підприємствах різних форм власності. Найперше вони передбачені для працівників цих підприємств. Мешканці житлових будинків, у випадку небезпеки, повинні ховатися у підвалах, підземних парковках та гаражах.

- Враховуючи ту ситуацію, яка сьогодні є в Україні, управління з надзвичайних ситуацій Тернопільської міської ради працює в посиленому режимі. Усі 91 об’єкт приведений у повну готовність. Крім того, вже забезпечений необхідний резерв паливно-мастильних матеріалів: солярки, бензину на випадок крайньої ситуації, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал. - Тривають перемовини з об’єктами торгівлі для того, щоб визначити їхній оборотний запас продуктів, які першочергово необхідні для забезпечення життя міста.

Читайте також. Сховища у Тернополі привели у повну готовність, запевняє міська влада (Фото)

Тож місто, на думку мера, готове до будь-яких ситуацій, які будуть розгортатися.

Про надзвичайну ситуацію тернополян повідомляють сирени. Такі звукові сигнали розташовані у всіх мікрорайонах міста. Почувши сирену, потрібно негайно увімкнути радіо чи телебаченням, там буде сигнал “Увага всім!” і повідомлення про те, що сталося і як себе поводити.

- Ви, якщо почули сигнал, включаєте телевізор, слухаєте інформацію, ділитеся тією інформацією з сусідами, якщо вони не почули. Якщо є повідомлення, що вам треба покинути житлову квартиру або місце, де ви перебуваєте, берете документи, необхідний запас одежі і виходите в те місце, яке буде вказане в повідомленні. Удома необхідно зачинити всі вікна, перекрити газ, воду, щоб у разі чого менші втрати були в квартирі, – пояснює в. о. начальника управління надзвичайних ситуацій Тернопільської міськради Андрій Поліщук.

Якщо сигнал тривоги застав вас в транспорті чи у громадському місці, необхідно уважно і спокійно вислухати повідомлення, визначитися, де поблизу є укриття і якнайшвидше добратися, заховатися в ньому. Якщо ви на роботі, потрібно виконувати розпорядження керівника. Головне – зберігати спокій і порядок.