«Усі органи державної влади, Збройні сили, спеціальні служби готові до будь-якого сценарію» – Данілов про засідання РНБО

Олексій Данілов
Олексій Данілов

7 грудня президент України Володимир Зеленський скликав засідання Ради національної безпеки та оборони напередодні початку саміту у «нормандському форматі».

Рада національної безпеки та оборони на закритому засіданні затвердила основну стратегію для зустрічі у «нормандському форматі», заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

«Сьогодні на засіданні РНБО було ухвалено один зі сценаріїв, який буде втілюватися в життя як основний нараз», – сказав він у коментарі журналістам, який транслював «5 канал», зазначивши, що президент Володимир Зеленський їде до Парижа «озброєний інформацією» від українських спецслужб і є підстави для оптимізму.

Данілов поінформував, що на засіданні було одноголосно ухвалено рішення щодо трьох питань.
За словами Данілова, РНБО на виконання доручення президента розробила кілька сценаріїв реінтеграції тимчасово окупованих території Донецької і Луганської областей, і сьогодні був прийнятий один з них, який «втілюватиметься у життя як основний». У цьому контексті секретар РНБО зазначив, що для української влади ключовими питаннями є, зокрема, повернення бранців, які перебувають у полоні в РФ, у Криму, на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей; припинення вогню; повернення українсько-російського кордону під контроль України, а після того – питання виборів.
«У нас є велике бажання, щоб ці вибори відбулися на всій території України», – сказав Данілов. При цьому він додав, що хотів би, аби вибори відбулися і в Криму, водночас висловивши жаль, що поки це неможливо. «Але питання Криму ми не знімаємо з порядку денного. Це питання є для нас так само ключовим, – підкреслив він.
– Ми свої землі, які належать Україні, свою територіальну цілісність будемо боронити», – наголосив секретар РНБО. За його словами, друге питання, яке розглядалося на засіданні, – створення системи територіальної оборони. Відповідальним за його виконання призначений перший заступник секретаря РНБО генерал-полковник Михайло Коваль. До 31 грудня 2020 року, сказав Данілов, мають бути завершені всі установчі організаційно-правові питання, зазначивши, що до цього процесу «долучатимуться добровольці, які мають бажання, і ті, хто повернувся з фронту».
Третє питання, яке було винесено на розгляд членів РНБО, – питання кібербезпеки, повідомив секретар РНБО, додавши, що «ми щодня відчуваємо атаки з певних територій на наш кіберпростір». Відповідаючи на запитання журналістів, Данілов зазначив, що влада готова до будь-якого розвитку подій у контексті переговорів у «нормандському форматі».
Зазначимо, раніше президент України Володимир Зеленський заявляв, що лідери країн «нормандської четвірки» обговорять повернення полонених, припинення вогню, контроль над українсько-російським кордоном і вибори на Донбасі.