Усі охочі у Тернополі можуть пройти військово-медичні навчання (Відео)

воякТернополян готуватимуть до партизанської війни. У місті починають військово-медичні навчання для цивільного населення. Зголоситися може кожен.

Для цього треба звернутися в міську раду і заповнити анкету. Курс навчання – тиждень, заняття – у позаробочий час. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Читайте також. Як відправляли правоохоронців з Тернополя у зону АТО (Фото, Відео)

З екранів телевізорів Україна спостерігала, як готуються боронити власне місто від можливого нападу бойовиків жителі Маріуполя. Разом із українськими вояками люди укріплюють блокпости, роблять окопи, зголошуються добровольцями. Їхня біда в тому, що виявилися ближче до сусіда-агресора. Проте й іншим містам, у тому числі і на заході країни, ніхто гарантій не дає.

– У Тернополі є місця, призначені для використання під бомбосховища, є місця для масового переховування людей, це – підвальні приміщення. Якихось спеціальних бомбосховищ нарити на 200 тисяч населення нереально. Але населенню треба розповісти, як правильно себе поводити в таких ситуаціях. Тому ми готуємо спеціальну пам’ятку для тернополян. Її кинуть у кожну поштову скриньку. Там все розписано, що треба робити в випадку тієї чи іншої ситуації, – розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.

Читайте також. Wi-Fi-точки у Тернополі вже є у тролейбусах і будуть в усіх школах

У Тернополі починають працювати курси військової підготовки для цивільного населення: вогнева підготовка, тактична підготовка, основи цивільного захисту, військово-медична підготовка. Перші на черзі – працівники міськради, комунальних служб і великих підприємств, а далі і звичайні тернополяни. За їхню підготовку беруться ряд структур: Школа допризовної підготовки, військова частина, рятувальники, медуніверситет і військова кафедра економічного університету. Навчатимуть, як діяти та виживати під час бомбардування, обстрілів чи хімічної атаки, надавати медичну допомогу.

– Ми запрошуємо всіх тернополян, хто хоче пройти таку підготовку, прийти в міськраду. При вході вас зустрінуть, дадуть заповнити анкету і всі охочі будуть записані в групи. Орієнтовно така підготовка триватиме 7-10 днів. Ми запрошуємо всіх охочих працездатного віку, від 18 до 55 років, – говорить міський голова.

Участь у навчанні – добровільна, проте люди, які пройдуть підготовку, мали б при потребі стати на оборону міста в перших рядах, сподіваються чиновники. Адже навіть нетривале навчання – це достатня основа для цивільної людини, каже директор Школи допризовної підготовки. Її працівники досі викладали старшокласникам дисципліну “Захист Вітчизни”. Тепер ресурси навчального закладу стануть у нагоді дорослим.

– У нас школа забезпечена навчальною зброєю, є навчальні автомати, автомати Калашникова, щоб не тільки учні, а й цивільне населення навчилося збирати і розбирати зброю, споряджувати магазини набоями, – каже директор Школи допризовної підготовки Валерій Бондар.

Довідково. Групи навчатимуть в позаробочий час, з 17 до 20 год. Зголоситися можна вже тепер – у фойє міської ради (вул. Листопадова).