Усі кроки з побудови Кафедрального собору висвітлюватимуть на сайті в Інтернеті (Фото, Відео)

P5230021-nКафедральний собор святих рівноапостольних Костянтина та Єлени УПЦ КП вже за два роки може постати на розі вулиць Київська та Тарнавського, якщо для нього знайдуть інвестора-жертводавця.

Читайте також. Філарет благословив українських військових на захист України

Нагадаємо, вже багато років у тому місці діє капличка, ділянка навколо – обгороджена. Ще з 2012 року вона належить Тернопільській єпархії УПЦ Київського Патріархату, але роботи там усе ніяк не могли розпочати. Тепер отці начебто знайшли законний шлях для того, аби землю освоїти, великий храм збудувати і вирішити дуже вагомі фінансові проблеми. Отже, віртуальна модель унікального кафедрального собору у візантійському стилі вже готова. Причому він постане лише тоді, коли поруч збудують житловий дев’ятиповерховий будинок на 100 квартир.

Читайте також. Архиєпископ Нестор приймає вітання – йому виповнилося 35 років

Про це сьогодні, 23 травня, розповіли представникам місцевих ЗМІ у єпархії. Речник єпархії отець Олег Гах повідомив, що найбільшою проблемою сьогодні є фінансова, а тому довелося добре подумати і зважити всі варіанти, щоб дійти до того, що готові репрезентувати тернополянам.

Станеться це, до речі, 3 червня – у храмовий празник рівноапостольних Костянтина та Єлени. На це свято отці запрошують усіх тернополян.

- Перед нами стоїть проблема, що Тернопільська єпархія не має свого Кафедрального собору у місті, тобто головного храму, - додає архиєпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор Писик. - Ми вже дуже багато років виношуємо цю ідею, але різні перешкоди не дозволяли її втілити…

Тож у єпархії вирішили, що найкращий варіант, для того, аби врешті таки звести омріяний храм - знайти інвестора-жертводавця, який збудує багатоповерхівку, а за прибуток від новобудови - собор.

- Собор матиме орієнтовні розміри 20 х 15 метрів. Заввишки - приблизно 35 метрів, сусідній житловий матиме близько 30 м. у висоту, - пояснює економ єпархії протоієрей Руслан Притула. – Нагадаю, у 2012 році ми отримали державний акт на цю ділянку. Отримали й містобудівні умови та обмеження. Вже розробили попередній проект собору і будинку. Тобто у нас є всі документи…

Майбутнє будівництво – цілком законне, наголошують у єпархії, бо розуміють, що у місті можуть знайтися противники забудови того району. Тож для прозорості всіх кроків у втіленні проекту створили окремий сайт - tersobor.org.ua. Там уже є певна інформація про майбутнє будівництво, і планується розміщення всіх даних, що супроводжуватимуть цей процес.

Отці громадських слухань не проводили, але вже спілкувалися з мешканцями довколишніх будинків. Звісно, визнає владика, серед них є такі, хто виступає проти забудови. Адже храм має постати на розі вулиць, а багатоповерхівка – паралельно із іншої багатоповерхівкою, що там уже є.

- Розпускають чутки, що церква хоче зрубати сад на території, що до неї не належить. Що хоче знищити дитячий майданчик, - розповідає архієпископ Нестор. - Це - неправда.

До речі, владика наголосив, що наразі існують лише ескізні проекти собору і житлового будинку, тож остаточний вигляд залежатиме від інвестора. Однак Кафедральний собор, за задумом архітектора Володимира Ізбянського, має бути саме в нововізантійському стилі, оскільки зведуть його на честь візантійських імператорів - святих рівноапостольних Костянтина та Єлени.

Довідково. Парафія святих Костянтина і Єлени – діюча. Служби відбуваються у капличці, щоправда, не кожен день. Вірянами є переважно тернополяни, які мешкають у сусідніх будинках. Втім, собор має стати центром життя всієї єпархії. Настоятелем у ньому буде сам архиєпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор Писик. Він і наставники навчатимуть там нових священиків. Для дітей організують недільну школу.