Усі чудотворні ікони Матері Божої, відомі на Тернопіллі, – в одній виставці (Фото, Відео)

P8210012-nПеред початком сесії 21 серпня депутатам Тернопільської обласної ради представили виставку чудотворних ікон Богородиці з Тернопільщини.

Нагадаємо, цей проект ще взимку започаткували громадські активісти у рамках проекту «Громада та місто». В експозиції – зображення 20 чудотворних ікон, тобто їхні копії. Є там і Тернопільська Матір Божа, і Острівська та інші.

Читайте також. Віряни з Тернопілля зможуть приступити до чудотворної ікони

Як зазначив один із співорганізаторів виставки Ігор Ковалик, експозиція є пересувною і буде експонуватися в усіх навчальних закладах краю. А те, що її відкрили у фойє обласної ради, він вважає символічним. Мовляв, у цій залі збираються представники всієї області і така експозиція їх також, по своєму, об’єднує.

- Ще один момент – об’єднуючий: тут є ікони з храмів різних конфесій, - додає він.

Читайте також. Тернополяни освятили нову фігуру Богородиці, думали, як краще допомогти воякам

- Це знаково, що третє пленарне засідання розпочинається із цієї виставки, – наголосив голова обласної ради Василь Хомінець. – «Без бога ані до порога» – є таке українське прислів’я. Переконаний, що ці ікони надихнуть депутатів на правильні рішення. Тернопільщина - унікальна, бо на її території  є кілька духовних святинь – і Зарваниця, і Почаїв, і Язлівець. А тепер усі ми можемо побачити, скільки чудотворних ікон має Тернопілля.