“Усе, що створене руками, є оберегом, бо в тій роботі – душа майстра”, – тернополянин Володимир Сушко (Фото)

оснТернопільський обласний методичний центр народної творчості відзначив 75-річчя.

Урочистості відбулися у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Привітати ювілярів прийшли представники влади міста та області, майстри народної творчості, тернополяни.

Читайте також. Як тернополяни в Краматорську та Слов’янську навчали дітей робити писанки і розмальовувати кухлі (Фото)

Вітання від виконувача обов’язків голови обладміністрації Івана Крисака ювілярам передав директор департаменту культури, релігій і національностей облміністрації Григорій Шергей. Про це повідомив сайт ОДА.

- Народна творчість мала велике значення завжди, адже дуже часто саме з аматорських колективів виростали великі музиканти, хореографи та художники, - наголосив він. - Для нашої області, де основу становить сільське населення, Центр народної творчості має особливе значення. На жаль, структура культурно-мистецького товариства складена таким чином, що сільський житель у рази отримує менше заходів, ніж міський. І саме обласний центр став тим джерелом української культури та народної творчості, який постійно живив духовністю села Тернопілля.

Читайте також. Виставку сучасних ікон пропонують відвідати тернополянам

Пан Шергей зазначив, що сьогодні в області діють більше 330 колективів, що носять звання народного або аматорського. І це теж - заслуга Центру. Відтак Григорій Шергей вручив грамоти Міністерства культури України, Тернопільської облдержадміністрації,  департаменту культури, релігій та національностей кращим працівникам обласного методичного центру народної творчості.

До речі, з нагоди ювілею свої роботи в холі музею представили 11 майстрів народної творчості області. В експозиції виставки – вишивка, вироби з бісеру, ляльки-мотанки, вироби з дерева.

Читайте також. Тернопілля: старі хрести та сакральну скульптуру додали до переліку об’єктів культурної спадщини

- Усе, що створене руками - намальоване, зліплене, вирізьблене чи вишите, є оберегом, бо в роботу вкладена не лише праця, а й душа майстра, - наголосив директор Тернопільського обласного комунального методичного центру народної творчості Володимир Сушко. – Я щиро вдячний усім майстрам, які представили сьогодні свої роботи, за їхній труд, за неоціненний вклад у культуру Тернопілля.

Довідково. Комунальна установа Тернопільської обласної ради "Тернопільський обласний методичний центр народної творчості" бере початок від 19.12.1939 р. До війни він діяв в історичній будівлі Народного дому Тернополя. Перша назва центру – Обласний будинок народної творчості.

Софія Левицька