Усе про Тернопільсько-Зборівську архиєпархію УГКЦ – в одній книзі

книгаБез сумніву унікальна книга «Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії, монастирі, храми. Шематизм» вийшла друком у видавництві ТОВ «Новий колір».

Таким здобутком похвалився нещодавно під час прощі у Зарваниці доктор біблійного богослов’я України отець-доктор Іван Січкарик.

Читайте також. Перший доктор біблійного богослов’я України – отець-доктор Іван Січкарик з Тернополя (Відео)

Отже, у вступних розділах автори подали короткий загальний нарис становлення християнства в Україні, розвиток греко-католицької конфесії на теренах Тернопілля. Для повноти інформації додали список духовних осіб із найважливішими даними про них.

– Мені дуже приємно повідомити, що ми зробили таку гігантську роботу, – каже отець. – Тепер пора братися за матеріали, які розкажуть суто про історію нашої Церкви у підпіллі. Ви навіть не уявляєте, яка це глиба роботи…

У кожній статті, внесеній у нову книгу, – історія парафій, церков, монастирів, Архикатедрального собору та Марійського Духовного Центру. Дані – від витоків до сьогодення, у тому числі за період перебування у підпіллі. Детально описане відродження парафій і храмів у роки незалежності України.

Читайте також. Отець Іван Січкарик з Тернополя написав книгу на 508 сторінок італійською мовою (Фото)

Керівник проекту і науковий редактор – професор Ярослав Стоцький, художні дизайнери – Володимир Бурдяк і Юлія Ковбасіста, технічний редактор – Тетяна Червінська, також до редакційної ради входили архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ Кир Василій Семенюк, протосинкел отець Андрій Романків, синкел отець доктор Віталій Козак, директор видавництва «Новий колір» Богдан Куневич.

Довідково. У вівторок, 29 липня, о 13 год. у приміщенні фундації «Справа Патріарха Йосифа» (вул. Листопадова 7) відбудеться презентація першого шематизму Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.