Уряд затвердив новий механізм монетизації субсидій: скільки сплатити за комуналку, українцям повідомлятимуть у СМС

субсидії-гроші і квитанції на фоні напису прийом платежівМонетизація субсидій відбуватиметься через “Ощадбанк”, який і сплачуватиме за комунальні послуги, а за допомогою смс споживачу повідомлятимуть, скільки він має доплатити.

Про затвердження сьогодні Урядом України постанови, що містить таку норму, повідомляє Міністерство соцполітики України. У відомстві наголошують, що правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати.

Як ідеться в повідомленні, такий механізм від початку нового року запрацює для тих родин українців, яким субсидія була призначена вперше.

"Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.

Тим сім’ям, які беруть участь в монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку", - пояснили у Мінсоцполітики.

Для кращого розуміння механізму, у відомстві навели приклад: "Скажімо, домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1 500 гривень. А сума всіх комунальних платежів складає 2 000 гривень. 1 500 субсидійних гривень Ощадбанк перерахує надавачам послуг та поінформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 грн".

З 1 травня цей механізм запрацює для тих, хто отримує субсидію давно, а також тих, кому субсидія призначена і на літо.

"З 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено", - проінформували у Мінсоцполітики.