Уряд України прийняв важливе рішення щодо пільг і субсидій на газ

газ-горілка до якої підносять сірникАбоненти, у яких не встановлений газовий лічильник, пільг і субсидій із 1 жовтня не матимуть.

Таке рішення прийняв сьогодні на своєму засіданні Уряд України.

Читайте також: Індивідуальним газовим лічильникам бути — Президент підписав закон

Як повідомляє 112.ua, Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови Кабінету міністрів від 6 серпня 2014 року “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”, якими скасував субсидії споживачам без лічильників газу.

Зміни набирають чинності з 1 жовтня 2018 року.

Читайте також: Монетизація субсидій: із поданням заяв на відшкодування закликають не зволікати (Відео)

"Пільги та субсидії на оплату послуг постачання та розподілу природного газу з 1 жовтня 2018 року в обсязі встановлених соціальних нормативів не надаються споживачам, які не забезпечили самостійного встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу (індивідуальних лічильників) і письмово відмовилися від їх встановлення за рахунок державного бюджету або власних коштів операторів газорозподільних систем", - йдеться в тексті документа, передає "РБК-Україна".

Нагадаємо, що в січні 2018 року набув чинності закон №2260-VIII "Про внесення змін до закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" про порядок встановлення споживачам лічильників природного газу".

Згідно із законом, лічильники на газ потрібно встановити не до початку 2018-го, а до 1 січня 2021 року. На це не витрачатимуть гроші місцевих бюджетів. Якщо користувач сам встановив лічильник на квартиру - йому компенсують витрати за рахунок тарифу на розподіл газу. Оператори газорозподільної мережі не зможуть припиняти постачання газу в будинок, якщо його співвласники відмовилися від лічильника на всю будівлю.