Уряд України готовий сам себе люструвати. Для решти посадовців буде загальнодержавний реєстр

люстраціяПрем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив терміново створити комісію з перевірки чинних членів Кабінету міністрів, а також їхніх заступників щодо відповідності до закону про люстрацію. Про це він сьогодні заявив на засіданні уряду.

“Я доручаю міністру Кабінету міністрів України разом з національною державною службою терміново створити комісію з перевірки чинних членів Кабінету міністрів України і заступників міністрів та всіх керівників органів центральної виконавчої влади, які призначаються КМУ на предмет відповідності до Закону про люстрацію”, – наголосив він.

Також Прем’єр для реалізації закону про люстрацію доручив при кожному міністерстві створити громадську раду стосовно люстрації та “по мірі наповнення реєстру осіб, до яких застосовано люстрацію, інформувати про це громадськість”.

Міністерству юстиції Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив створити реєстр осіб, які підпадають під люстрацію: "Міністерству юстиції України, відповідно до закону, невідкладно сформувати єдиний державний реєстр осіб, по відношенню до яких застосовано люстрацію", - сказав Прем'єр.

Нагадаємо 16 вересня Верховна Рада прийняла Закон "Про очищення влади". Закон визначає правові та організаційні засади проведення процедури очищення влади від осіб, визначених цим Законом, з метою утвердження в суспільстві верховенства права, законності, підвищення ефективності боротьби з корупцією.

УНН