Уряд у 2 рази зменшить дефіцит Держбюджету

imagesКабінет міністрів України має намір в два рази скоротити дефіцит держбюджету в 2014 році. Граничний розмір бюджету чинним законом про держбюджет закріплений на рівні 71,56 млрд грн, заявив прем’єр-міністр країни Арсеній Яценюк, передає “Інтерфакс-Україна”.

“У парламент буде внесений закон про фактичний секвестр державного бюджету. Йдеться про двократне скорочення дефіциту. Всі макроекономічні показники, всі доходи державного бюджету, які формувалися урядом Януковича-Азарова, не просто не відповідають дійсності, а є надутими і не можуть бути виконані”, – сказав глава уряду, виступаючи на засіданні парламенту у вівторок.

Прем’єр попередив, що країну чекає дуже складний період зниження соціальних стандартів, стиснення витрат, однак такі заходи дозволять в середньостроковій перспективі вийти на економічне зростання.

Також Яценюк повідомив, що уряд підготував законопроект про державні закупівлі і поки не буде прийнята нова редакція з прозорим механізмом витрачання бюджетних коштів, уряд України не відкриє жодної копійки асигнувань.

“Обсяги галопуючої корупції, які існували в уряді, були пов’язані, в першу чергу, з непрозорим і ручним управлінням бюджету через державні закупівлі”, – сказав прем’єр.

Нагадаємо, Держбюджет-2014 затверджений з доходами 395,3 млрдгрн, витратами – 462,21 млрд грн, а також граничним дефіцитом 71, 56 млрд грн.

Раніше Яценюк заявлялв, що за попередніми оцінками, доходи держбюджету можуть бути скорочені на 65-80 млрд грн.