“Уряд працюватиме над тим, щоб платіжки були ще меншими” – Гончарук

Олександр Гончарук
Олександр Гончарук

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук пояснив, чому громадяни отримали дві платіжки за тепло у січні.

Як повідомляє урядова прес-служба, за словами Гончарука, цієї зими знижено суму в платіжках за тепло до 30% для користувачів індивідуального опалення у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. «
Але за січень люди отримали дві платіжки – за газ і транспортування. Якщо ви складете цифри обох платіжок, то побачите – в січні цього року сума в обох платіжках менша, ніж у тій єдиній платіжці, яка була у січні минулого року», – сказав прем’єр. Він пояснив, що раніше ціна за транспортування була включена в платіжку і просто входила в загальний тариф. Тепер рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), їх розділили. Тому що компанії, які постачають і транспортують газ, – різні, отже і платіжки дві. «Для чого ми це зробили? Для того, щоб не було монополії і з’явився цивілізований ринок енергоносіїв, тому що постачальники конкуруватимуть між собою та пропонуватимуть газ дешевше. А кожна людина зможе сама обирати кращі умови», – Гончарук наголосив.
Прем’єр-міністр додав, що уряд продовжує працювати над тим, щоб платіжка для українських родин і надалі була меншою. «У цьому сезоні загальна сума за цей опалювальний сезон вже менша до 30%, ніж у 2019 році», – стверджує Гончарук.