Урочистості у Тернополі – хвилина мовчання під військовий салют (Фото)

P1230033-nУ Тернополі вшанували пам’ять загиблих воїнів-афганців і бійців АТО сьогодні, 15 лютого.

Урочистості пройшли біля пам’ятника у парку Національного Відродження. Там відбувся мітинг-реквієм, присвячений 26-й річниці виведення військ з Афганістану. Вшанувати полеглих прийшло керівництво міста та області, громадські організацій, учасники бойових дій та небайдужі тернополяни.

Читайте також. Тернопіль: більше 12 тис. грн зібрали для бійців АТО завдяки святковому ярмарку (Фото)

Священнослужителі традиційних християнських церков відправили поминальний молебень, а представники влади та громадськості поклали квіти до пам’ятника воїнам-афганцям. Хвилиною мовчання під військовий салют присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів-афганців, Героїв «Небесної сотні» та бійців АТО. Про це повідомляє сайт міської ради.

– Більше як чверть століття минуло з дня, коли наші земляки залишили землю Афганістану, – сказав міський голова Тернополя Сергій Надал. – З тих часів минуло багато часу, виросли діти і внуки тодішніх бійців, змінилась країна, змінився світ. За ті роки ми звикли до миру і спокою, війна залишалась лише у спогадах, фотографіях і кінофільмах. Війна залишилась у спогадах про побратимів, які навічно залишились молодими в 80-х.

На жаль, як він каже, історія повернулась так, що війна знову є реальністю у мирному і цивілізованому ХХІ столітті. Покоління, які не знали війни сьогодні цю війну отримали. Зараз війна на нашій землі. Ми знову хоронимо і оплакуємо молодих хлопців, які мали б жити і любити життя, які були сповнені планів і мрій.

Читайте також. Тернопільські волонтери повідомляють про нагальні потреби бійців АТО

– Сьогодні ми з особливим розумінням віддаємо шану світлій пам’яті загиблих чверть століття тому воїнів-афганців. Схиляємо голову і молимось за упокій їх душ, – продовжує мер. – Висловлюємо повагу ветеранам, людям які пройшли через війну і смерті друзів. Прийміть від мене і від всієї громади міста Тернополя слова вдячності. Ми дякуємо вам – у минулому бійцям у такій неоднозначній війні у далекій країні. Ми дякуємо за ваші характери, які загартувались під тим східним пустельним небом, які проявляються у сьогоднішній неспокійній Україні…

До слова, активісти та ветерани Тернопільського міської організації «Української Спілки ветеранів Афганістану» та Тернопільського міського об’єднання інвалідів війни в Афганістані отримали від міської ради матеріальну допомогу.

Читайте також. На Тернопіллі резервна воєнно-медична комісія контролюватиме роботу призовних

– Спогади про криваві війни завжди були й будуть жорстоким уроком для майбутнього покоління. Раніше такі річниці минали з повагою, але без свідомого розуміння, – вважає секретар міськради Ігор Турський. – Тепер, ми, українці, як ніхто, знаємо ціну війни… І навіть співчуття рідним, що втратили близьких в Афганістані звучать по-іншому… На жаль, тільки так ми повноцінно усвідомлюємо, що за кожною такою датою, ховається сотні, а то й тисячі життів, зламаних доль…

Вічна пам’ять загиблим героям афганської війни!

Софія Левицька