Урочистості проведуть на кордоні Тернопільщини з Хмельниччиною 22 січня

imagesНа Тернопільщині День Соборності України відзначать покладанням квітів, тематичними вечорами та святковим дійством, повідомив сайт ОДА.

Про підготовку до відзначення Дня Соборності йшлося на засіданні оргкомітету під керівництвом заступника голови Тернопільської обладміністрації Леоніда Бицюри.

Читайте також. На Тернопільщині День Соборності України використають для консолідації громади

Нагадаємо, відповідне розпорядження про заходи з підготовки та відзначення свята нещодавно підписав виконувач обов’язків голови Тернопільської обладміністрації Іван Крисак.

Як повідомив директор  департаменту культури, релігій та національностей облдержадміністрації  Григорій Шергей, 22 січня в Тернополі та області відбудуться урочисті заходи, присвячені Дню Соборності України: збори громадськості та святкові дійства за участю депутатів місцевих рад, керівників органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, покладання квітів, тематичні вечори.

Читайте також. Концерти, змагання, театралізовані дійства й урочистості запланували у січні для тернополян

- Традиційно 22 січня проведуть урочистості з нагоди свята на кордоні з Хмельницькою областю у Підволочиському районі, - констатував він. – Також у храмах краю цього дня молитимуться за Україну. У Державному архіві Тернопільському області діятиме тематична виставка.

Заступник голови Тернопільської ОДА Леонід Бицюра наголосив на необхідності проведення заходів – тематичних уроків, вечорів, лекцій, бесід у навчальних закладах області.

Читайте також. День Соборності в Україні історично був днем надії. Сьогодні також? (Відео)

- Акт Злуки – це символ того, що ніколи і нікому не вдасться розділити українців. Це доказ того, що наша нація невмируща. Тому ми маємо докласти всіх зусилля, щоб відзначити свято на належному рівні, - зауважив він. - Особливу увагу варто звернути на наявність державних символів на адмінбудівлях у кожному населеному пункті краю. Адже всі ми повинні відчути, що це свято єдності, зміцнення державності і згуртованості.

За підсумками засідання Леонід Бицюра дав відповідні доручення працівникам структурних підрозділів обладміністрації. Уточнений список заходів, присвячених Дню Соборності України, опублікують згодом.

Софія Левицька