Уряд України вперше ухвалив кошторисний документ для бюджету країни на 3 роки

Кабінет міністрів України ухвалив Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки.

Як повідомляє Міністерства фінансів, програмний кошторисний документ України, що включатиме бюджетні показники відразу на 3 роки, в Україні ухвалений вперше.

Бюджетну декларацію на 2022-24 роки Уряд України ухвалив на своєму засіданні 31 травня.

Бюджетна декларація на 2022-2024 роки – це бачення Урядом бюджетної політики на середньострокову перспективу. Документ визначає основні бюджетні показники, цілі державної політики у відповідній сфері з показниками їх досягнення і є основою для складання проекту Державного бюджету на 2022 рік.

"Документ містить загальні показники доходів і фінансування держбюджету, загальні граничні показники видатків держбюджету, розмір мінімальної заробітної плати, прожитковий мінімум та інші цілі державної політики", - йдеться в повідомленні Мінфіну.

Читайте також: Стало відомо, яке зростання тарифів і цін на газ для населення Уряд України планує до 2024 року

"У середньостроковому періоді зусилля Уряду будуть спрямовані на підтримку макроекономічної стабільності, стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами у зв’язку із COVID-19. У Бюджетній декларації передбачений фіскальний простір, який розподілятиметься в рамках державного бюджету на пріоритетні напрями", - проінформували в Міністерстві фінансів України.

Серед пріоритетів бюджетної політики, визначених Бюджетною декларацією, є:

  • посилення обороноздатності і безпеки держави;
  • розвиток агропромислового комплексу;
  • формування чистого та безпечного довкілля;
  • розвиток адміністративних послуг та їх цифровізація;
  • посилення енергонезалежності;
  • створення ефективної та досконалої системи здійснення соціальної підтримки та пенсійного забезпечення населення;
  • забезпечення якісної, сучасної, доступної й інклюзивної освіти;
  • забезпечення якісного рівня медицини;
  • підвищення рівня прозорості в управлінні державними фінансами.

У схваленій Урядом Бюджетній декларації надано пропозиції щодо змін до Податкового кодексу України, що стануть ресурсною базою для збільшення доходів держбюджету в середньостроковий період.

Бюджетна декларація разом із фінансово-економічним обґрунтуванням буде подана у строк, визначений статтею 33 Бюджетного кодексу на розгляд до Верховної Ради України.