Уряд України опублікував оновлений варіант Програми своїх дій

Оновлена Програма дій Уряду України викладена на 85-ти сторінках, а не на 10-ти, як раніше.

Оновлена Програма дій Кабінету міністрів опублікувана на “Урядовому порталі”. 

Програма, що її раніше Верховна рада повернула Кабміну на доопрацювання, тепер містить, зокрема, норми про запровадження в Україні програми стимулювання економіки в після карантинний період та перегляд цьтогорічного держбюджету країни.

Читайте також: ВР відправила на доопрацювання програму діяльності Кабміну 

Як пише "Економічна правда", загалом Програма передбачає подальшу євроінтеграцію, політику щодо окупованих територій, створення умов розвитку для бізнесу.

Ключові напрямки Програми стимулювання економіки: забезпечення адаптивного карантину, стимулювання розвитку малого і середнього бізнесу, забезпечення зайнятості та державних замовлень, "регуляторна гільйотина", оптимізація податкового навантаження і адміністрування, перезапуск промислового сектору, реформування транспорту і інфраструктури, розвиток міжнародної торгівлі, цифрова трансформація і розвиток IT сектору.

 

Серед економічних заходів підтримки в умовах пандемії:

  • перегляд Держбюджету на 2020 рік для посилення соцзахисту населення і підтримки економіки;
  • розробка і реалізація Держпрограми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків від COVID-19 (2020-2022 роки);
  • підтримка вітчизняного товаровиробника.

Також передбачене забезпечення щорічної індексації пенсій, спрощення надання допомоги з безробіття.

Крім цього, передбачається розвиток адмінпослуг та їх цифровізація: планують зробити мінімум 200 держпослуг доступними онлайн, а також досягти показників, щоб 60% українців користувались онлайн-послугами.

Також серед секторів програми - розвиток IT-бізнесу. Зокрема, планують створити доступні інструменти для залучення інвестицій та ввести спеціальний правовий режим діяльності.

Планується отримання Україною режиму внутрішнього ринку з ЄС у сфері телекомунікаційних послуг та поступова інтеграція до Єдиного цифрового ринку ЄС ("цифровий безвіз").

Ще одна ініціатива - розроблення та реалізація державної політики щодо віртуальних активів.

У Кабміні очікують, що заходи з розвитку IT-бізнесу дозволять зробити так, щоб IT-галузь формувала 10% ВВП.