Уряд обіцяє провести індексацію пенсій у 2021 році: кому передбачені виплати

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що у 2021 році відбудеться індексація пенсій, а також збільшаться виплати для вразливих верств населення.

Про це повідомляє “Суспільне Новини”.

“У цьому році пройде індексація пенсій. Закладено кошти для додаткових виплат пенсіонерам старше 75 років. Збільшуються виплати по інвалідності, виплати на дітей, які позбавлені батьківського піклування та чорнобильцям”, — зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час урядового засідання 20 січня.

У державному бюджеті заплановано 195 мільярдів гривень витрат на Пенсійний фонд у 2021 році. Міністерство соціальної політики повідомляло, що, у 2021 році в Україні заплановано п’ять етапів підвищення пенсій, а їх перерахунки мали початися вже з 1 січня.

Раніше прем’єр-міністр повідомив, що Кабмін разом з Міністерством соціальної політики повністю напрацювали стратегію запровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні у 2021 році. Натомість ці слова суперечать раніше озвученим заявам міністерки соціальної політики України Марини Лазебної, яка стверджувала, що запуск накопичувальної пенсійної системи в Україні неможливий навіть в разі якщо відповідні закони будуть схвалені Верховною радою в першому кварталі 2021 року.

  • Мінсоцполітики оприлюднило інформаційний календар підвищень пенсій, які відбудуться 2021 року. Згідно з ним, підвищення буде відбуватися у 5 етапів для різних категорій.

Держбюджет-2021 і пенсії

  • 15 грудня 2020 року Верховна Рада прийняла законопроєкт про державний бюджет України на 2021 рік.
  • Цього ж дня, 15 грудня 2020 року, міністр фінансів Сергій Марченко, коментуючи питання одного з депутатів про скорочення видатків Пенсійного фонду на 8 млрд грн при підготовці до другого читання проєкту держбюджету на 2021 рік, заявив, що в бюджеті-2021 достатньо коштів для виплати пенсій.
  • Планувалося, що індексацію пенсій на 11% проведуть з 1 березня. У квітні запланований автоматичний перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів з урахуванням розміру зарплати та стажу.
  • Починаючи з 1 січня 2021 року в Україні почали підвищувати пенсії окремим категоріям пенсіонерів. Зокрема пенсії зросли на 300 грн – до 2400 грн, підвищення стосується тих, кому більше ніж 65 років і чий стаж становить 30 років – для жінок і 35 років – для чоловіків. Підвищення пов’язане зі зростанням мінімальної зарплати в Україні, яку вдруге підвищать з 1 грудня 2021 — відповідно, тоді пенсії зазначеної категорії пенсіонерів зростуть ще раз, з 2400 до 2600 грн.
  • Крім цього, у 2021 році в Україні двічі підвищать мінімальну пенсію (в цілому на 9,3%) – відповідно зростанню прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.