Уряд Косова погодився на місяць відкласти заміну документів сербів. У ЄС це рішення привітали

Високий представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель привітав рішення уряду частково визнаного Косова відкласти свій план з заміни сербських документів та номерних знаків.

Про це він написав у Твіттері, передає “Укрінформ“.

“Вітаємо рішення Косова перенести заходи на 1 вересня. Очікуйте, що всі перешкоди будуть негайно ліквідовані”, – написав Боррель.

За його словами, невирішені питання слід вирішувати в рамках діалогу за сприяння ЄС та зосередитися уваги на нормалізації відносин між Косово та Сербією, що необхідно для інтеграції до ЄС.

Аби зменшити напругу в регіоні, Косово вирішило відкласти на місяць перехід на національні документи та номерні знаки через напруженість між поліцією та місцевими громадами, які встановили блокпости на дорогах.

Як повідомлялося, серби на півночі Косова в неділю заблокували вантажівками головну дорогу біля пункту перетину кордону Яріньє. Також повідомляється про блокаду на дорозі Приштина – Рашка. Поліція Косова оголосила, що через блокування пункти перетину кордону Яріньє та Брняк закрито. Люди користуються альтернативними маршрутами. За даними ЗМІ, Ібарський міст у місті Митровиця, який з'єднує північну сербську частину та південну албанську перекрили сили KFOR – міжнародні сили під керівництвом НАТО, відповідальні за забезпечення стабільності в Косово, які було приведено у бойову готовність.