Турчинов розповів, як його блеф із дзвінком Путіну врятував Київ від російської окупації (Відео)

Олександр Турчинов
Олександр Турчинов

Навесні 2014 року Росія готувала повномасштабне військове вторгнення в Україну і, щоб виграти час, виконувачу обов’язків Президента України Олександру Турчинову довелось телефонувати Путіну і застерігати РФ: весь світ дізнається, що в українському Криму російська армія готує збройний штурм підрозділів ЗСУ. Турчинов упевнений, що саме цей його блеф із дзвінком у Кремль і дозволив врятувати Україну від повномасштабного вторгнення армії Росії в Україну 6 років тому.

Про це Олександр Турчинов розповів в інтерв’ю виданню Крим. Реалії.

Олександр Турчинов розповів, що захоплення російськими “зеленими чоловічками” органів влади в Криму і військових частин ЗСУ було першим етапом масштабного плану Росії із захоплення України в 2014 році.

“Найголовнішою загрозою вже був не Крим. Це був Київ”, – сказав Турчинов, пояснивши, що навесні 2014 року на кордони з Україною Росія стягнула багатотисячні підрозділи своєї армії і готувала вторгнення із захопленням півдня і сходу України аж до Києва.

Командування української армії, сказав Турчинов, тоді заявляло про неготовність ЗСУ протистояти такій чисельності ворога. Щоб виграти час і втримати ситуацію в Криму, пояснив Турчинов, він і вдався до блефу – зателефонував Президенту Росії Путіну.

Із Путіним, зізнався Турчинов, у Кремлі його з’єднувати телефоном відмовились, натомість з’єднали зі спікером Держдуми.

“Я тоді йому сказав, що я попереджаю, вони (українські військові в Криму – ред.) отримали команду стріляти на ураження. Я інформую всі посольства про те, що Росія готує штурм українських військових частин. Вся кров за цей штурм лежатиме на вас. І, в результаті, вони (російські війська – ред.) не пішли на штурм”, – розповів Турчинов, як вберіг південний схід України від повномасштабної військової атаки Росії навесні 2014 року.

Цей дзвінок, вважає Олександр Турчинов, дозволив “локалізувати” ситуацію, примусити Росію відмовитись від повномасштабного військового вторгнення в Україну навесні 2014 року і виграти час для того, щоб українська армія в терміновому порядку змогла посилити обороноздатність.

“З 1 березня (2014-го року – ред) вони готували повномасштабний наступ, але до 1 березня вони не змогли завершити повне захоплення Криму”, – сказав про зрив планів російського командування щодо України Олександр Турчинов.

“І щоб дестабілізувати ситуацію, спецслужбами Росії була розпочата операція під назвою «російська весна», яка передбачала захоплення не тільки Криму, але і всього південно-східного поясу: Харків, Донецьк, Луганськ, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Херсон, Миколаїв, Одеса…” – сказав Турчинов.

Більше про це – у повній версії інтерв’ю Олександра Турчинова виданню Крим. Реалії.