Інавгурація Президента України: дата церемонії буде залежати не від ВР, а від КСУ? (Відео)

Володимир Зеленський в ролі президента у серіалі
Володимир Зеленський в ролі президента у серіалі

Інавгурація новообраного Президента України Володимира Зеленського може бути відкладена на невизначений термін, якщо 14 травня судді КСУ проголосують за звільнення з посади голови Конституційного суду України Станіслава Шевчука і КСУ на момент інавгурації нового Президента залишиться без очільника.

На це звернув увагу політолог Володимир Фесенко.

Він наголосив, що за прописаною у законі процедурою, присутність голови КСУ на процедурі інавгурації нового Президента України є обов’язковою.

Якщо 14 травня Констутуційний суд зніме з посади Станіслава Шевчука і суд не обере нового голову, виникне патова ситуація, що не передбачена жодним законом України – привести до присяги нового главу держави Україна буде нікому, оскільки ця функція покладена законом виключно на голову КСУ.

“Якщо не буде голови Конституційного суду, тоді інавгурація може бути незаконною”, – підкреслив Володимир Фесенко.

Читайте також: Інавгурація Президента України: Зеленському пропонують несподівану процедуру

Тим часом дата інавгурації Володимира Зеленського ще не призначена. У ВР зареєстрвоано кілька проектів постанов, що пропонують різні дати проведення інавгурації – від 19 травня до 1 червня.

Читайте також: Стартував відлік часу до інавгурації: у «Голосі України» опублікували офіційні результати виборів Президента України

Визначитись з цього питання Рада має після 14 травня, коли зберетсья на своє пленарне засідання.

Однак 14 травня парламент може і не призначити дату інавгурації: кілька проектів постанов мають пройти розгляд у комітетах ВР, а вже потім потрапити на голосування до сесійної зали. Ця процедура може відбутись як 14 травня, так і розтягтись на кілька днів.

Читайте також: «Ви повинні», — Зеленський поставив ультиматум Верховній раді України і закликав Порошенка «здати ключ» (Відео)

Як повідомляла раніше ІА “7 Днів-Україна”, за законом, інавгурація нового Президента України має відбутись упродовж 30-ти днів з моменту офіційного опублікування результатів виборів. Офіційні остаточні результати виборів на підставі рішення ЦВК газета “Голос України” офіційно опублікувала 3 травня.

Читайте також: Порошенко відповів на заяву Зеленського: Україна — не номер у готелі

Більше подробиць – у сюжеті Факти Тижня ICTV ( на відео – з 5 хв 43 сек)