УПЦ МП зажадала анафеми для Вселенського патріарха Варфоломія

Голова синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП Климент Вечеря
Голова синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП Климент Вечеря

УПЦ МП жорсто зреагувала на рішення Синоду Вселенського патріархату про продовження надання томосу українській православній церкві.

Московський патріархат з обуренням заявив, що, мовляв, знімати накладені ним анафеми на очільників двох українських православних церков Константинопольський патріархат начебто не має права, відтак за це на самого Вселенського патріарха Варфоломія має бути накладена анафема.

Про це у коментарі російському виданню ТАСС сказав голова синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП Климент Вечеря.

Читайте також: Вселенський патріарх зняв анафему з глав двох українських православних церков — джерело

“Це рішення абсолютно неканонічне, тому що ця територія не належить Константинопольському патріархату, то яким чином він може знімати анафеми? Він не має на це ніякого канонічного права. Думаю, що за такі дії на патріарха Варфоломія треба накласти анафему”, – сказав Климент Вечеря.

Читайте також:Патріарх Філарет на брифінгу після рішення Вселенського Синоду сказав, коли нададуть Україні Томос (Відео)

Архієпископ підкреслив, що УПЦ не визнає рішення Константинопольського патріархату про надання Україні автокефалії.

“Ми ці дії не визнаємо і розцінюємо їх як дії, спрямовані на розкол православ’я на Україні”, – зазначив представник УПЦ МП, додавши, що “ці дії не мають канонічної сили. Вони – нікчемні”.

Читайте також:Повний текст рішення Синоду Вселенського патріархату щодо томосу для української церкви (Документ)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», Синод Вселенського патріархату у Стамбулі 11 жовтня зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української провославної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними.

Читайте також:Президент України зробив заяву у зв’язку із рішенням Синоду Вселенського Патріархату (Відео)

Також Синод заявив про продовження надання томосу українській православній церкві.