УПЦ МП пішла на відкриту конфронтацію з патріархом Варфоломієм і оскандалилась. Україну підтримав Ватикан (Відео)

Фото - сайт УПЦ МП
Фото – сайт УПЦ МП

Скандальна заява УПЦ МП з вимогою до Вселенського патріарха Варфоломія, щоб константинопольські екзархи покинули Україну, дала зворотний ефект: про підтримку автокефалії української церкви завили в Ватикані і Держдепі США, а патріарх Варфоломій вказав УПЦ МП на її справжнє місце.

Росія руками УПЦ МП не перестає намагатись не допустити надання Томосу українській православній церкві. Розуміючи безперспективність цього, РПЦ пішла на радикальний крок: синод УПЦ МП вимагав у Константинопольського патріарха, аби його екзархи поїхали з України. Відповідна заява була оголошена після засідання 25 вересня в Києво-Печерській лаврі.

“Синод УПЦ закликав Патріарха Константинопольського Варфоломія припинити втручання у внутрішні справи Української Православної Церкви та не порушувати її канонічної території… Екзархи Константинопольського Патріархату архієпископ Памфілійський Даниїл та єпископ Едмонтонський Іларіон мають покинути канонічну територію Української Православної Церкви”, — йдеться у рішенні синоду УПЦ МП.

Читайте також: «Вселенський Патріархат на вашому боці», — виступ представника Патріарха Варфоломія у Києві про надання Томосу Українській православній церкві (Відео)

Натомість Вселенський патріархат у відповідь заявив, що вимагати чогось від Стамбула УПЦ МП не має права.

“По якому праву УПЦ МП засуджує Вселенський патріархат, якщо у міжцерковних відносинах УПЦ МП не є самостійною одиницею у веденні діалогу, вона не є суб’єктом, не веде листування, в якій бере участь виключно РПЦ”, – сказав ієрарх Константинопольського патріархату архієпископ Тельміський Іова (Геча).

Читайте також: Патріарх Кирило назвав екзархів, направлених Вселенським Патріархом в Україну, «так званими»

Більше того, світ також став на захист інтересів України.

У Держдепартаменті США заявили, що підтримують створення української автокефальної православної церкви.

Сьогодні стало відомо, що це підтримує і Ватикан.

Читайте також: «Це відбудеться», — Вселенський патріарх зробив знакову заяву про автокефалію для української церкви

Відтак стало очевидно, що проти надання українській церкві томосу виступає лише Росія.

Відео – ТСН.