УПЦ КП: погляди священика Андрія Толстого – його самостійна позиція і кремлівська пропаганда

Фото - zn.ua
Фото - zn.ua

Зразком кремлівської пропаганди називає УПЦ КП погляди, які поширює священик Андрій Толстой. Про це йдеться в офіційній заяві, Київської Патріархії. У документі УПЦ КП відмежовується від висловлювань та ідей, які в інтернеті та на особистому сайті «Православний оглядач» пропагує священик Андрій Толстой.

«В мережі інтернет протягом останнього часу священик Андрій Толстой розповсюджує новини та заяви, які суперечать позиції Української Правосланої Церкви Київського Патріархату, висловлюваної Священним Синодом та Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом. Для цього він використовує різні соціальні мережі, а також особистий сайт «Православний оглядач»», - йдеться у документі.

В УПЦ КП повідомляють, що священик Андрій Толстой діє виключно від свого імені, він не мав і не має богословської освіти.

«Маючи професійну освіту журналіста, до свого рукоположення Андрій Толстой був прес-секретарем Вінницької обласної організації ВО «Свобода», яку полишив за два тижні до проведення місцевих виборів і надалі активно конфліктував з колишніми однопартійцями. Був рукоположений на священика архиєпископом Вінницьким Онуфрієм, але через деякий час за особистими обставинами попросився про перехід у Львівську єпархію, де проживає його мати. На час рукоположення не мав і досі так і не отримав богословської освіти», - зазначають в УПЦ КП.

У Київській Патріархії наголошують, що Андрій Толстой покинув Вінницьку єпархію, однак до клиру Львівської єпархії його не прийняли. Тому зараз він не належить до УПЦ КП, не має там ні офіційної посади, ні визначеного місця служіння.

«По суті ж інформація, що розповсюджується священиком А. Толстим на міжконфесійні чи суспільно-політичні теми, є співзвучною до численних зразків анти-європейської і анти-американської пропаганди, яка продукується під керівництвом з Кремля. І якщо раніше подібні ноти були більш прихованими, в останній час вони стали явними», - підкреслюють в УПЦ КП.

«У зв’язку з цим офіційно засвідчуємо, що священик Андрій Толстой тривалий час по суті не належить до УПЦ Київського Патріархату, а тональність і суть розповсюджуваних ним суспільно-політичних поглядів практично повністю повторюють зразки кремлівської пропаганди і оцінюються нами не як його самостійна позиція, а як відображення цієї пропаганди», - підсумували у прес-службі Київської Патріархії.