Уповноважений з прав дитини розкритикував наміри Уряду скасувати реформу інтернатів

фото зі сторінки Фейсбук Миколи Кулеби

Кабінет міністрів хоче відтермінувати до 2026 року припинення влаштування до інтернатів дітей віком до трьох років — це було передбачено стратегією до 2020 року як один із ключових пріоритетів.

Про це повідомив Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба з посиланням на проєкт розпорядження уряду.

Він зазначає, що отримав на погодження проєкт розпорядження уряду, ухвалення якого «фактично припинить реформу інтернатів». Мовляв, уряд бажає залишити все, як було раніше, замість розвитку доступних освітніх, медичних і соціальних послуг.

«Тобто, є проблема в родині з дитиною (немає доступної послуги, бідність, небажання виховувати дитину тощо) — вези дитину в інтернат», — написав Кулеба.

На думку Кулеби, зміни ж до стратегії, які пропонує Мінсоцполітики, фактично повертають нас у радянське минуле, коли у дитини з інвалідністю не було іншого вибору, як жити в інтернаті, без батьків, та бути ізольованою від суспільства.

Ці зміни також стануть сигналом для новостворених територіальних громад, що послуги вже можна не розвивати, а, як і раніше, просто направляти дітей в інтернати.

Також у зв’язку з децентралізацією почалося звільнення працівників служб у справах дітей в ліквідованих районах. Це ще одна загроза, яка потребує негайної реакції Уряду.

“Я звертаюся до Кабінет Міністрів України, Міністерcтва соціальної політики України! Такі дії можна розцінити лише як небажання діяти в інтересах дитини. Це – руйнація системи захисту прав дитини”, – наголосив Микола Кулеба.