Уникнення дефолту: обидві палати Конгресу підтримали збільшення ліміту держборгу США

Палата представників США слідом за Сенатом ухвалила законопроєкт, який дозволяє збільшити ліміт державного боргу країни до початку грудня та уникнути дефолту, що загрожував країні вже наступного тижня. Тепер документ має бути затверджений президентом США.

Голосування в нижній палаті Конгресу США відбулося в вівторок, передає “Укрінформ“.

Голоси законодавців розділилися, головним чином, за партійною ознакою – 219 проти 206. Таким чином, конгресмени підтримали можливість збільшити ліміт держборгу США на $480 мільярдів до 3 грудня, що, за оцінками американського Мінфіну, дозволить покрити видатки впродовж цього терміну.

Тепер законодавці матимуть трохи менше двох місяців для того, щоби напрацювати новий фінансовий законопроєкт, який враховуватиме інтереси усіх сторін.

Читайте також: Нижня палата Конгресу США ухвалила законопроєкт, покликаний відвернути дефолт

Нагадаємо, керівництво Демократичної і Республіканської партій Сенату США наприкінці минулого тижня дійшли компромісу, який дозволяв уникнути дефолту країни 18 жовтня. У четвер сенатори проголосували законопроєкт про тимчасове підвищення ліміту, який був одразу переданий на розгляд Палати представників. Тепер документ має бути затверджений президентом США. Як заявили в Білому домі, президент Байден готовий це зробити, коли документ надійде йому на підпис.

Читайте також: Дефолту поки не буде: Сенат США підтримав тимчасову ініціативу