УНП закликає політиків і владу повернутися до теми євроінтеграції та сформувати фаховий уряд

унпУкраїнська Народна Партія поширила заяву, в якій закликає і владу, і парламентську опозицію повернутися до теми євроінтеграції й відвести країну від прірви розколу.  УНП закликає сторони сформувати фаховий уряд, з яким ЄС буде готовий розробляти план порятунку України.

Далі повний текст заяви, опублікованої на сайті партії.

 

Заява

Української Народної Партії

 щодо геополітичного європейського вибору України

Сьогодні політики говорять про відставку уряду, Президента, зміну Конституції і все рідше згадують про євроінтеграцію. Але Майдан виник як захист геополітичного європейського вибору України.

Українська Народна Партія закликає і владу, і парламентську опозицію повернутися до євроінтеграції, відвести країну від прірви розколу. Запропонувати план дій виходу з кризи.

Інструментом для досягнення цієї мети має бути технічний уряд. Не політичний, а фаховий, з яким ЄС готовий розробляти план порятунку України. Він своєю фаховою роботою має дати впродовж наступних декількох місяців конкретну відповідь пенсіонеру, вчителю, лікарю —  отримає він зарплату, пенсію чи ні. А іноземним інвесторам підказати куди і за яких умов варто вкладати в Україну кошти.

На початку 90-х технічний уряд у Польщі, вивів країну з кризи використовуючи «шокову терапію». А через десятиліття Україна також переживала важку економічну і політичну кризу. Тоді її вдалось подолати саме завдяки діяльності технічного уряду.

Вкрай важливо, щоб уряд сформували фахівці, а не політичні фігури. Адже більшість політиків, які сьогодні себе бачать наступними президентами, прем’єрами, головами парламенту не здатні  пожертвувати власним іміджем і рейтингом.

Першочерговим завданням технічного уряду має бути скасування рішення уряду Азарова про відмову від євроінтеграції. Після цього урядники мають розпочати системну роботу із європейськими фінансовими структурами і цілеспрямовано використовувати надані кошти на стабілізацію і підйом економіки. Такий уряд може стати не лише політичним стабілізатором, але й підготувати країну до демократичних виборів, які відбудуться тоді, коли опозиція і влада домовляться про умови і черговість їх проведення.

Українська Народна Партія вимагає від політиків фахових дій в інтересах України і українців.