Унікальний фестиваль, присвячений огірку, пройшов увосьме на Чернігівщині (Відео, фото)

фото: nizhynnews.com
фото: nizhynnews.com

У Ніжині, що на Чернігівщині, пройшов традиційний восьмий фестиваль “Його величність ніжинський огірок”.

Цей овоч став не лише справжнім брендом і візитівкою Ніжина, а і своєрідним культурним явищем.

Огірковий бренд спостерігався у всьому: від магнітиків на холодильник до стилізованих під нього костюмів. Тож не дивно, що не тільки салати, різноманітні тарталетки, супи, фреші, бутерброди, а й безліч солодких страв: торти, кекси, пироги, мали чи то елементи огірка, чи взагалі були приготовані у вигляді цього господаря свята, інформує сайт nizhynnews.com.

Цікаво, що вже вкотре під час святкування цього фестивалю, керівництво міста бере участь у засолюванні огірків у дубову бочку. До речі, під час фесту кожна домогосподарка може похизуватися своїми заготовками на зиму.  Хоча, у Ніжині, здавалося б, огірки засолюють усі. До речі, під час фесту кожна домогосподарка може похизуватися своїми заготовками на зиму.  Хоча, у Ніжині, здавалося б, огірки засолюють усі.

фото: nizhynnews.com
фото: nizhynnews.com

В Ніжині знають безліч способів вживання і приготування такого простого овоча, як огірок. Огірочки свіжі, мариновані або солоні – всі ці продукти на будь-якому святковому столі –  «на ура». А  Ніжині  заснували Міський фестиваль «Його величність ніжинський огірок».

Свято огірка проводять щороку, в вересні місяці, саме тоді, коли завершено основний збір врожаю цього овоча.  Це вже восьмий такий фестиваль у нашому місті. Місце проведення свята так само обрано не випадково. Саме в Ніжині живуть «майстри» з вирощування огірків (сільськогосподарське – і не тільки – виробництво цієї культури, є традиційним для тутешніх жителів), а так само, саме тут знають безліч способів приготування страв з цього продукту.

На фестивалі огірка в Ніжині можна скуштувати безліч дивовижних страв з огірків – наприклад, варення з огірочків, або огірки в клярі. Спробувати таке неможливо більше ніде! Крім того, всі бажаючі можуть відвідати майстер-клас з приготування того чи іншого блюда, а так само майстерні по виготовленню огіркових сувенірів (особливо таке заняття приваблює дітей).

То в чому ж феномен смаку популярності ніжинських огірків?

У цьому розбиралася журналістка Тетяна Миргородська, UA: ЧЕРНІГІВ: