Улюбленець птахів: під стріхою будинку жителя Закарпаття ластівки звили 84 гнізда у три ряди

фото: Закарпатські новини
фото: Закарпатські новини

Михайло Буксарь із села Руські Комарівці, що неподалік Ужгорода, може претендувати на звання справжнього улюбленця ластівок.

Адже ці граціозні птахи звили під стріхою  його будинку аж  84 гнізда, та ще й у три ряди!

Про це пише газета «Неділя Закарпатські новини».

Закарпатець розповів, що перші ластівки до їхнього двору прилетіли  ще у 1985 році. З того часу прилітають щороку і щоразу кількість гнізд зростає.

«П’ять років тому їх було 60, а зараз аж 84!!! – радіє чоловік. – Цьогоріч це вже другий виводок. Деякі пташенята вилітають із гнізд, адже незабаром час відлітати в теплі країни».

Михайло розповідає про своїх пташок дуже натхненно, радіє їм, ніби домашнім улюбленцям. Стількох ластівок на Закарпатті немає майже в нікого, отже, він відчуває себе справжнім рекордсменом.

«До мене завжди ластівки прилатають на свято Благовіщення, – продовжує оповідку про улюбленців Михайло Буксар. – Відлітати ж починають після Першої Пречистої – 28 серпня. Останні птахи покидають гнізда на Другу Пречисту (21 вересня)».

Аби птахам було комфортно літати, він у тій частині двору, де вони живуть, навіть не висадив виноград. А коли падає гніздо, ставить його на місце, укріпивши вологою глиною.

«Вважалося, що хто уб’є ластівку, на того чекає нещастя і гинутиме худоба. Навіть якщо не вірити у прикмети, а просто включити людську совість, заподіяти зло божій пташці – великий гріх», – переконує чоловік.