Кулеба назвав країни, які не вірили у можливість України стати кандидатом на вступ до ЄС (Відео)

Дмитро Кулеба. Фото – ЕРА

Нідерланди і Німеччина були тими двома країнами, які не вірили у можливість України стати кандидатом на вступ до ЄС.

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав в інтерв’ю виданню “Лівий берег“.

“Найбільші скептики, ніколи не пропонували нам напіврішень. Тому я точно не скажу вам, хто пропонував оці альтернативні напіврішення, бо це були більш-менш прихильні до нас країни. Вони просто казали по дружньому: “Дивіться, ну не буде (статусу кандидата, – ред.), бо он є скептики, ви їхню думку не зміните”. Тому я можу абсолютно спокійно сказати, хто належав до табору скептиків, але їх якраз не доводилося в цьому плані переламувати, тому що вони були проти. Вони вважали, що Україні треба щось дати, але не пов’язане з юридично зафіксованою обіцянкою членства в Європейському союзі. Це були Нідерланди, це була Німеччина”, – сказав Кулеба.

За словами глави МЗС України, переконати Нідерланди і Німеччину надати Україні статус кандидата у ЄС допомогли президент Франції і прем'єр-міністр Італії.

"Я нагадаю, що місяць тому, вийшовши із засідання Європейської ради, Драгі дав коментар, що він був єдиним лідером великої європейської держави, яка прямо підтримала статус кандидата для України. Тоді це в новинах булькнуло і зникло, але це правда. Тобто було засідання Європейської ради, всі сиділи мовчали, Драгі взяв на себе відповідальність і сказав: "Я підтримую, я за". Він хотів показати, що підтримка кандидатства – це не лише історія наших традиційних найкращих друзів – поляків, балтійців та інших країн, – а що є велика країна, яку традиційно вважали такою більш прихильною до Росії, і яка ухвалила для себе стратегічне рішення. Роль цих людей насправді не можна применшити", – підкреслив український міністр.

Нагадаємо, статус кандидата в члени Євросоюзу, нагадаємо, Україна одноголосно отримала 23 червня. 

Більше - у повній версії інтерв'ю глави МЗС України виданню "Лівий берег".