Укрзалізниця планує закупити 225 тепловозів виробництва General Electric, – Володимир Омелян

фото: Міністерство інфраструктури України
фото: Міністерство інфраструктури України

General Electric поставила в Україну 30 тепловозів, з яких 22 уже перевозять вантажі, а ще 8 доукомплектовуються на Крюківському вагонобудівному заводі.

Про це йдеться на сайті Міністерства інфраструктури України.

«Таким чином, перший етап договору, який передбачає поставку 30 магістральних вантажних тепловозів, буде виконано у повній мірі і відповідно до встановлених термінів. Ми задоволені співпрацею з General Electric», — повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян за підсумками зустрічі з представниками General Electric.

В Мінінфраструктури зазначають, що загалом планують придбати в General Electric 225 локомотивів

Контракт з Укрзалізницею був одним з останніх контрактів General Electric. Наразі компанія продала свій залізничний бізнес.

23 лютого 2018-го Укрзалізниця та американська корпорація General Electric підписали мільярдний контракт. Рамкова угода передбачає модернізацію локомотивів та будівництво нових. Однією з умов угоди є локалізація виробництва локомотивів в Україні: на першому етапі — 10%, пізніше — 40%.

11 вересня в Україну прибув перший локомотив американської компанії General Electric. Пізніше повідомлялось, що нові локомотиви планують використовувати на напрямках до Миколаєва, Маріуполя та Мелітополя.

4 лютого 2019 року в Україну прибули всі 30 придбаних у GE локомотивів.