“Укртрансгаз” та ЄІБ підписали угоду на 150 млн євро на реконструкцію газопроводу “Уренгой – Помари – Ужгород”

111Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк і президент ЄІБ Вернер Хойер підписали угоду про реконструкцію газопроводу “Уренгой – Помари – Ужгород”.

Підписано фінансову угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком про реалізацію проекту “Реконструкція, капітальний ремонт та технічне переоснащення магістрального газопроводу “Уренгой – Помари – Ужгород”.

У рамках реконструкції буде замінено 19 км труби. Реалізація проекту триватиме 4 роки. “При реконструкції ми скоротимо витрати на безпосередню прокачування на цьому відрізку на 20%”, – зазначив Яценюк.

Уряд очікує від проекту підвищення енергоефективності та безпеки ГТС, а також скорочення викидів.

“Україна займає практично половину портфеля Європейського інвестиційного банку у східній Європі та Центральній Азії. Ми сьогодні підписали угоду про часткову реконструкцію газопроводу “Уренгой-Помари-Ужгород” 120 км буде замінена повністю труба і будуть замінені дві компресорні станції. Загальний обсяг кредиту 150 млн євро, ще 200 млн дол. США від ЄБРР”, – зазначив прем’єр.

Нагадаємо, 14 серпня Верховна Рада погодилася модернізувати ГТС. За відповідне рішення проголосували 228 депутатів.

Основні базові положення законопроекту передбачають, що Українська газотранспортна система залишається на 100% державною власністю.

Українська держава оголосило конкурс на залучення інвесторів з модернізації та експлуатації української ГТС. Такими інвесторами за законом можуть бути тільки компанії країн членів ЄС, які відповідно сертифіковані, або Сполучених Штатів Америки.

Так звана операторська компанія контролюється виключно Українською державою. А саме: 51% належить державі, 49% можуть отримати ЄС або США. Офіційний представник “Газпрому” Сергій Купріянов заявив, що модернізація ГТС обійдеться в 20 млрд доларів.