Укрсприт втратив монополію: відтепер спирт дозволено виробляти приватним заводам

іото з мережі Інтернет

У міністерстві фінансів видали перші ліцензії на виготовлення спирту в Україні приватним компаніям. З 1 липня державна компанія Укрспирт більше не є монополістом на цьому ринку.

Про це повідомив в.о. директора Укрспирту Сергій Блескун. Він розповів, що поступово кількість клієнтів у компанії, яку він очолює і яку уряд планує передати у приватні руки, буде зменшуватися, пише Громадське.

«Компанії будуть відмовлятись брати спирт в колишнього монополіста і купуватимуть там, де вигідніші умови. Це очікувано і це відбувається прямо зараз. Так працює відкритий ринок», — вважає Блескун.

Водночас він наголошує, що державі не можна затягувати з приватизацією Укрспирту, оскільки заводи підприємства можуть стати непотрібними.

Блескун каже, що наразі співпрацює з Фондом держмайна та Міністерством економічного розвитку та торгівлі щодо приватизації.

Також очільник Укрспирту зазначив, що державі тепер важливо контролювати об’єм виробництва і продажу спирту приватними заводами.

«Раніше ми зводили всі обсяги реалізації, бачили, хто скільки реалізовує спирту як по нашим, так і по іншим заводам, по покупцях, але зараз такої можливості у нас нема. Ми не монополісти, ми тепер одні з…», — зазначає Блескун. 

1 липня в Україні набув чинності закон щодо демонополізації ринку виробництва спирту в Україні. Тоді Блескун повідомляв, що ліцензію на виробництво спирту тепер можуть отримати підприємства будь-якої форми власності. Водночас до 1 липня 2021 року виробництво спирту відбуватиметься лише на державних заводах, які невдовзі виставлять на продаж.

Приватні заводи зможуть виготовляти спирт етиловий (зокрема як лікарський засіб), спирт етиловий ректифікований виноградний, спирт етиловий ректифікований плодовий, зерновий дистилят і біоетанол, якщо отримають на це ліцензії. Також компанії з ліцензіями зможуть експортувати спирт.

Ліцензії видаватимуть тільки за умови, що на підприємстві встановлені цілодобові системи відеоспостереження за виробництвом і відпуском продукції.