“Укргазбанк”, банки “Глобус” і “Центр” – причетні до корупційних схем “сім’ї”, – вважає нардеп

генпрокуратураПеревірити причетність «Укргазбанку», банків «Глобус» та «Центр» до корупційних схем «сім’ї» вимагає народний депутат України, обраний на окрузі у Тернополі, Олексій Кайда.

Читайте також. “Ухвалення мораторію на валютні кредити – спільна невеличка перемога”, – нардеп

Сьогодні, 6 червня, він скерував депутатський запит Генеральному прокуророві України Олегу Махніцькому, Міністрові внутрішніх справ України Арсену Авакову, Голові Служби безпеки України Валентину Наливайченку щодо перевірки фактів використання банківської системи для здійснення протиправних фінансових операцій, реалізації корупційних схем банками «Укргазбанк», «Глобус» і «Центр».

Зокрема, у документі йдеться про необхідність проведення перевірки банку «Глобус», який підозрюють в ухиленні від сплати податків і здійсненні спекулятивних операцій. Як зазначив Олексій Кайда, співзасновником банку «Глобус» був Валерій Прохоренко, екс-заступник Голови Нацбанку, якого називають «правою рукою» колишнього першого віце-прем’єр-міністра України Сергія Арбузова.

Читайте також. “Потрібне підґрунтя для створення парламенту, здатного на реформи в Україні”, – нардеп

- За інформацією ЗМІ, співвласником банку «Глобус» також є Голова Правління «Укргазбанку» Сергій Мамедов, - підкреслив парламентар. - Таким чином, можна припустити, що реалізація корупційних схем «сім’ї» під керівництвом Сергія Арбузова відбувалася за участі та співпраці Сергія Курченка, Сергія Мамедова, Валерія Прохоренка, зокрема, щодо казначейських махінацій, пов’язаних з купівлею-продажем валюти, виведенням коштів «Укргазбанку» на дрібний «кишеньковий» банк «Глобус».

Приміром, за інформацією, опублікованою в одному з Інтернет-видань, стало відомо про «виведення» Сергієм Мамедовим майже 2 млрд грн з «Укргазбанку» напряму на рахунки «Брокбізнесбанку» Сергія Курченка та сприяння реалізації інтересів компанії-«прокладки» «Кримбутангаз».

Читайте також. Люструвати більше 10 чиновників ОДА і керівників структур обласного рівня вимагає нардеп з Тернополя

За словами Олексія Кайди, Служба безпеки України також проводить розслідування щодо фіктивного формування статутного капіталу банку «Центр».

- За цим фактом відкрили кримінальне провадження для перевірки махінацій банку при формуванні його фонду, - сказав народний депутат.

Читайте також. Нардеп з Тернопільщини “копає” під Мамедова, бо той знає фінансові схеми “сім’ї”

Олексій Кайда вимагає провести перевірку причетності банків «Укргазбанк», «Глобус» та «Центр» до корупційних схем «сім’ї», використання їх для легалізації кримінальних доходів та здійснення протиправних фінансових операцій з готівковими коштами.