“Укравтодор” очолив колишній міністр траспорту Польщі, де розгорівся скандал через дорогий годинник міністра

ф1Міністерством траспорту Польщі теперішній очільник “Укравтодору” керував два роки.

На посаду в. о. голови Держагентства автомобільних доріг України (“Укравтодор”) призначили Славоміра Новака, який є екс-міністром транспорту Польщі. Відповідне рішення прийняв Кабінет міністрів України на засіданні 19 жовтня, пише міністр інфраструктури України Володимир Омелян на своїй сторінці в Facebook.

Перед тим, як стати міністром, Новак очолював виборчий штаб кандидата в президенти Польщі Б. Комаровського, був членом Сейму (2001-2005).

“Новак має надзвичайно великий досвід як управлінський, галузевій, так і політичний. Цей чоловік входив у найближче коло президента Польщі Б. Коморовського – великого друга України”, – зазначив Омелян.

За словами міністра інфраструктури України, протягом десятиліть компанія “Укравтодор” була “джерелом корупції, об’єктом нарікань і, зрештою, – навіть глузування з боку громадян”.

“Україна входить в еру нових доріг, нової інфраструктури, що має дати державі – зростання економіки, громадянам – безпека, комфорт і нові стандарти життя. Не можна будувати нові дороги старим заржавелым катком. Не можна перетворити “Укравтодор” у сучасну швидку європейську компанію, користуючись пост-радянським мисленням. Європейський керівник повинен наповнити “Укравтодор” європейським змістом. Новий Новак – новий “Укравтодор”, – зазначив Омелян.

Крім того, український міністр прокоментував корупційний скандал у Польщі щодо Новака.

“Причиною скандалу навколо фігури Новака в Польщі став годинник вартістю 3,5 тис. дол. І він в суді відстояв своє чесне ім’я згодом! Колишні керівники “Укравтодору”, облавтодорів мають маєтки, дорогі авто тощо. Жоден з них не сидить у в’язниці, жоден з них не позбувся посади через скандал”, – зазначив чиновник.

Міністр повідомив, що скандал у Польщі закінчився відставкою Новака з посади.

“В українських реаліях це взагалі фантастична історія. На сьогодні вона закрита”, – резюмував Омелян.

Зазначимо, восени 2013 року міністр транспорту Польщі Славомир Новак пішов у відставку на тлі скандалу навколо його швейцарських годинників, які він не вказав у декларації про майно. Польські чиновники зобов’язані вказувати в декларації будь-яке своє майно, вартість якого перевищує 10 тисяч злотих (близько 3,5 тисячі доларів).

Нагадаємо, міністр інфраструктури України Володимир Омелян ще в червні оголосив про проведення конкурсу на посаду глави “Укравтодору”. 2 червня Кабінет міністрів України звільнив керівника “Укравтодору” Андрія Батищева. 3 червня КМУ призначив в. о. заступника голови “Укравтодору” Володимира Сущенка.

Джерело: 112.ua