“Україну слід будувати не на корупції, а на християнських засадах”, – владика Михаїл Колтун (Відео)

отець– Молитва – найбільша сила в світі, ніяка зброя не є сильніша, – каже єпископ УГКЦ, військовий капелан Владика Михаїл Колтун.

Про необхідність капеланського служіння, на яких засадах розбудовувати Україну та як допомагати військовим – в ексклюзивному інтерв’ю владики Михаїла Колтуна для TV-4.

Читайте також. “Військові у зоні АТО можуть молитися у лісі, в полі, деінде”, – капелан Олекса Куйбіда (Відео)

Потребу капеланського служіння зараз відчуває держава, військо і Церква, каже військовий капелан, єпископ УГКЦ владика Михаїл Колтун. Як в мирний час, так і під час війни, греко-католицькі священики були і є ревними ініціаторами душпастирського служіння військовим, каже отець. Військовий капелан вкрай необхідний, аби духовно супроводжувати військовослужбовців. Бо їм потрібен священик, який допоміг би бути відважними, особливо тоді, коли життя – на межі ризику.

– Щоб він міг бути в житті відважним. Так, як Ісус Христос каже: “Ідіть і не бійтеся, я з Вами”. От зараз це дуже актуально. Не тільки бути священиком, щоб похоронити чи когось висповідати, коли хтось свідомий прийде до сповіді. Зараз є такий час щоб ділитися християнським життям: «Чому я є священиком, чому я є тут?» – пояснює єпископ УГКЦ, керівник департаменту силових структур України і пенітенціарного служіння, військовий капелан владика Михаїл Колтун.

Читайте також. Усе про Тернопільсько-Зборівську архиєпархію УГКЦ – в одній книзі

Зараз люди по-особливому переживають за Україну, по-особливому відчувають любов до своєї країни, каже Владика Михаїл. Він, перебуваючи на Майдані, а тепер серед військових – знає це, як ніхто.

– На чому будувати Україну? На силі, на вигодах, на корупції, на всіх інших елементах, які не дають ніякого успіху, ніякого запевнення? І тепер для нас є час усвідомити, на чому слід будувати Україну – на християнських, на євангельських засадах.

Читайте також. “Перша місія священика на війні – принести мир і спокій воякам”, – отець Іван Гуня (Відео)

Свідомими мають бути й ті, хто зараз на передовій, каже владика Михаїл.

– Щоб ті, які є сьогодні на передовій, щоб вони свідомо йшли у бій, а не як такі, що їх погнали. А такі, які захищають. О це буде тоді Україна. Тоді ті, хто захищає і ті, кого захищають, ми тоді будемо єдині, – каже владика.

Владика Михаїл закликає усіх допомагати війську, хто чим може, насамперед – молитовно та жертвенно.

– Щоб ми були внутрішньо налаштовані на жертву, невигоди, на труднощі, на зусилля, на терпіння, щоб ми могли разом із тими військовими, які ризикують в екстремальних умовах, щоб ми не сиділи в затишку, бо це те саме, що їх посилати на бійню, а самим чекати, що з того вийде. Тому нам треба активізувати себе, всі наші зусилля, всі наші старання. Це наше єдине, святе: Україна, її суверенітет, її незалежність. Головне зараз її захистити, а далі з впевненістю на християнських засадах розбудовувати наше життя, – наполягає він.

Повна версія інтерв’ю з Владикою Михаїлом Колтуном: