“Україну” Петрененка тернополяни співали під супровід революційної “України” (Фото, Відео)

P2160013-nСвоє “революційне” піаніно тепер має і Тернопіль. Уперше городяни його побачили та почули під час регіонального етапу Всеукраїнської акції «Інструмент свободи – співай вільно!».

Читайте також. У Тернопільській ОДА миють і прибирають – майданівці “здають” будівлю (Фото)

Нагадаємо, захід за участі кількох десятків людей розпочався об 11 годині 16 лютого. Присутні згадали хвилиною мовчання тих, хто загинув за волю України. Змогли цю акцію провести завдяки допомозі активістів Майдану, які гроші і на інструмент спонсорували, і  на фарбу для оновлення корпусу піаніно та інше. На піаніно намалювали герби України та Тернополя. Позаду є напис – “Свободу чесним!”. Особлива «родзинка» – зображення майданівця-революціонера у вогні із червоно-чорним стягом.

Читайте також. Кілька тисяч тернополян прийшли на віче, аби почути Петра Порошенка (Фото, Відео)

– Цей інструмент свободи, або ж наше «революційне» піаніно ми знайшли тут, у Тернополі. Придбали його за дуже низьку ціну, – розповіла співорганізатор акції Любов Снітинська. – Марка інструменту – “Україна”.

Зображення на корпус піаніно наносили упродовж трьох днів просто у гаражі. Аби інструмент гарно звучав, спеціально запрошували настройщика. Він сказав, що звук не має зіпсуватися навіть при транспортуванні піаніно. Хоча ніжку таки довелося лагодити – вона зламалася, коли «Україну» переміщали.

- Наші активісти сконтактувалися через соцмережі та вирішили цю справу зробити спільно. Тепер «революційне» піаніно є не лише у Києві чи Львові, а й у нас, - додає Любов Снітинська. – Насправді, співати і грати на свіжому повітрі – приємно…

Власне, учасники акції виконували і класику, і народні пісні, і пісні українських авторів. Аби не змерзнути у руки, виконавці весь час один одного змінювали. Грали і хлопці, і дівчата. Прозвучали за годину і «Боже великий, єдиний», і «Україна» Тараса Петрененка, і ще з десяток різних творів.

- Ми плануємо у Тернополі організувати музей революції, - каже один із організаторів акції – Михайло Жирівський, - то «революційне» піаніно стане його експонатом.

До речі, «революційний» інст. Умент наразі перевезуть на Театральний майдан, аби воно могло бути «учасником» майданівських акції. До того ж, там – ходить більше людей. Зіграти на інструменті зможуть усі охочі, пояснив він.