Україну атакує новий комп’ютерний вірус

ф1Цей вірус поширюється значно швидше за Wanna Cry.

Як повідомляють екперти, вірус, які і його попередник, також вимагає “викуп” за можливість продовження роботи комп’ютера.

Фахівці Malware Hunter Team минулого тижня виявили новий вірус-здирник XData, який поширюється швидше вірусу Wanna Cry.

Як повідомляє 112 Україна, станом на 19 травня дослідники зафіксували 109 унікальних випадків інфікування, більшість з яких припали на українських користувачів. Про це команда Malware Hunterзаявила на своїй сторінці у Twitter.

При цьому наголошується, що від вірусу Wanna Cry, який раніше атакував понад 200 тис. користувачів в усьому світі, в Україні постраждали кілька десятків користувачів. Таким чином, темпи поширення XData є втричі вищими.

Як повідомляє Emsisoft, вірус-здирник XData шифрує дані за допомогою AES, а потім вимагає викуп, щоб повернути файли.

До зашифрованих файлів додається розширення. ~xdata~.

Наразі невідомо, як поширюється цей вірус і як заражає комп'ютери. Стандартними шляхами для вірусів-здирників є фішингові атаки через електронні листи із зараженими вкладеннями, використання експлойтів ОС, фальшиві рекламні посилання, заражені установники та інші.

Також фахівці відзначають, що не знають, як розшифрувати файли без сплати викупу.

Читайте також: Комп’ютерний вірус, що уразив світ, вдалося зупинити. Стало відомо як (Відео)

Як повідомлялося, 12 травня масштабна хакерська атака вивела з ладу понад 200 тис. користувачів у 150 країнах. Зловмисники вимагали від 300 до 600 дол. у біткоінах для розблокування даних.