Українців евакуювали з Таїланду рейсом МАУ, – подробиці

фото: Українська правда (архів)
фото: Українська правда (архів)

Рейс Міжнародних авіаліній України 13 травня з семигодинною затримкою евакуював 269 українців зі столиці Таїланду Бангкоку.

Про це повідомила Суспільному речниця Міністерства закордонних справ Катерина Зеленко.

Раніше у пресслужбі посольства України в Таїланді анонсували виліт рейсу 13 травня з міжнародного аеропорту Суварнабхумі Бангкока.

Вартість квитка на спецрейс українці оплатили самостійно, він обійшовся їм у 598 доларів. Водночас посольство не формувало списки пасажирів, а полетіти могли лише ті, хто придбає квиток.

Українець, який чекав на рейс в аеропорту, розповів Суспільному, що знаходився у Таїланді третій місяць і досі ані Таїланд, ані Україна нічим йому не допомагали. Також він підтвердив, що купував квиток на рейс за власний кошт.

Чоловік повідомив, що знаходився в аеропорту з 8:00 ранку за місцевим часом (з 4:00 — за київським). Спочатку рейс переносили на годину, потім ще на одну і, врешті, на виліт чекали 7 годин.

Українцям повідомляли, що в літаку забагато палива, яке необхідно злити, однак у МАУ нібито відмовлялися за це платити. Консульство і сама авіакомпанія ніяк не прокоментували цю інформацію.

Тим часом у громадян України закінчувалися їжа і вода, в терміналі, в якому вони знаходилися, все було зачинено, а отже було неможливо щось придбати. Водночас з терміналу їх не випускали, оскільки вони вже закрили візи і не могли оформити нові.